פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   וול סטריט: צורן מטפסת ב-5% בשל הדו"חות

   אודיוקודס עמדה בתחזיות ברבעון הרביעי אך נחתכת ב-4.5%. סיטיגרופ העלה את מחיר היעד לרדוור והמניה עולה ב-2.5%

   העברת סוגיית הגרעין האיראני למועצת הביטחון, העלאת הריבית האחרונה של גרינספאן, נאום מצב האומה של הנשיא בוש ודו"חות גוגל לאחר הסגירה, כל אלו עומדים היום במוקד המסחר בוול סטריט. המדדים המובילים פתחו בירידות קלות של 0.2% כל אחד. מדד נאסד"ק סביב 2,302.7 נקודות ומדד דאו ג'ונס - סביב 10,880 נקודות.

   אתמול הסתיים המסחר במגמה מעורבת ועם שינויים קלים במדדים. נאסד"ק עלה ב-0.1% ודאו ג'ונס איבד 0.1%.

   חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם הודיעו לפנות בוקר על העברת סוגיית הגרעין האיראני לדיון במועצה במועצת הביטחון של האו"ם. זאת, לאחר שרוסיה וסין יישרו קו עם ארה"ב, בריטניה וצרפת, והסכימו, לראשונה, למהלך. דו"ח שתגיש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, עשוי לגרור בעקבותיו הטלת סנקציות על איראן. על רקע ההחלטה, התכנסו בוינה שרי הנפט של מדינות אופ"ק לדיון במצב. עם זאת, לפי שעה שומר הנפט הגולמי על יציבות סביב מחיר של 68.34 דולר לחבית.

   יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי, אלאן גרינספאן, ינהל היום בפעם האחרונה את הישיבה של מועצת נגידי הבנק. על פי הערכות בשוק, יעלה היום גריספאן את ריבית הבסיס בארה"ב ב-0.25% ל-4.75%, אולם בוול סטריט ימתינו בדריכות להסברים שיצרף הפד למהלך, הסברים שעשויים לספק למשקיעים רמז לגבי מדיניותו העתידית של הנגיד החדש, בן ברננקי.

   מאוחר בלילה יישא נשיא ארה"ב ג'ורג וו. בוש, את הנאום השנתי על מצב האומה, בפני חברי הסנאט ובית הנבחרים.

   אצל החברות הישראליות נמשכה ביממה האחרונה עונת הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי. יצרנית מוצרי התקשורת לשוק ה-VoIP, אודיוקודס, עמדה ברבעון בתחזיות האנליסטים עם הכנסות של 30.6 מיליון דולר ורווח של 3.9 מיליון דולר. המניה נופלת ב-4.5% למחיר 12.4 דולר.

   מנגד, עקפה חברת השבבים, צורן, את התחזיות שלה עצמה ואת ממוצע התחזיות, בשוק עם הכנסות של 109.3 מיליון דולר, גידול חד של 46% לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על הפסד נקי של 2.1 מיליון דולר ברבעון הרביעי, או 5 סנטים למניה, בשל הוצאה חד פעמית בהיקף של 13 מיליון דולר הנוגעת לרכישות שבוצעו בעבר. הרווח הנקי, בניכוי הוצאות חד פעמיות (רווח פרופרומה), עמד על 10.9 מיליון דולר, או 23 סנט למניה, וקפץ הרבה מעבר לתחזית החברה, שעמדה על 17-14 סנט למניה. בנוסף, פירסמה צורן תחזית להכנסות של 107-104 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2006. מניות צורן מגיבות לדיווח בזינוק של 4.8% ל-22 דולר.

   מטאלינק עולה ב-2.7% ל-4.55 דולרים, לאחר שדיווחה על צמצום ההפסד ב-21% ל-2.9 מיליון דולר, למרות ירידה של של 22% בהכנסות ברבעון הרביעי ל-4.5 מיליון דולר.

   מניית רדוור איבדה אמש 4.7% ל-19.3 דולר, לאחר שהחברה פירסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי ואת תחזיותיה להמשך. היום זכתה החברה לזריקת עידוד, לאחר שבנק ההשקעות סיטיגרופ העלה את מחיר היעד למניה מ-22 ל-26 דולר. ההמלצה לרדוור נותרה "קנייה" והמניה מגיבה בתוספת של 2.5% ל-19.8 דולר.

   עוד בולטות בוול סטריט מקרב הישראליות: טבע שעולה ב-0.9% ל-42.6 דולר, ממשיכה ליהנות מסנטימנט חיובי בעקבות הדיווח על מכירות חזקות של הקופקסון ברבעון הרביעי של 2005 אתמול. צ'ק פוינט עולה ב-1.1% ל-21.7 דולר, מתאוששת מנפילה של 4.1% בעקבות הדיווח הכספי.