וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש דחה בקשת מרכנתיל דיסקונט למנות כונס למניות בנק כרמל שברשותו

הארץ

9.7.2001 / 10:40

המניות מהוות שעבוד להבטחת חוב של כ-30 מ' שקל של איש העסקים אלי קינד; קינד לא הביע כל עמדה בעניין ארגון מניות בנק כרמל מחדש, ככל הנראה לאור מצבו הכלכלי

מאת אסף ברגרפרוינד

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, סירבה להיעתר לבקשתו של בנק מרכנתיל דיסקונט , למנות כונס נכסים זמני במעמד צד אחד לכ-244 אלף מניות בנק כרמל המופקדות בבנק; המניות מהוות שעבוד להבטחת חוב של כ-30 מיליון שקל של איש העסקים אלי קינד לבנק.

השופטת אלשיך קבעה דיון דחוף במעמד כל הצדדים בהמשך השבוע. הבנק הגיש את הבקשה לאור החלטתו מלפני כשבועיים של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן, שאישר את מכירת הפעילות הבנקאית של בנק כרמל לבנק אגוד .

בבקשתו כתב מרכנתיל כי מינויו של כונס נכסים למניות בנק כרמל המופקדות אצלו, יאפשר לבנק לקבל את אותן הגנות שקיבלו יתר בעלי מניות המיעוט של בנק כרמל בהחלטתו של גורן.

בבקשת מרכנתיל, שהוגשה באמצעות עו"ד קרן רייכבך-סגל, ממשרד דנציגר, קלגסבלד ורוזן, נטען שעקב חובות של יותר מ-30 מיליון שקל שחייב קינד לבנק, הוא נאלץ לשעבד את מניותיו בבנק כרמל למרכנתיל. לטענת הבנק, קינד לא הביע כל עמדה בעניין ארגון מניות בנק כרמל מחדש, ככל הנראה לאור מצבו הכלכלי. מרכנתיל ביקש להצטרף להתנגדות לבקשת הסדר המניות, אך גורן לא אישר לו להצטרף. זאת, מכיוון שאין לבנק, כמחזיק במשכון על המניות, את אותו מעמד שיש לבעל מניות.

לטענת מרכנתיל, יש חשיבות למינוי כונס נכסים למניות בנק כרמל שנמצאות ברשותו, שיגן על שווי המניות שנמצאות כבטוחה להבטחת חוב. מרכנתיל הוסיף בבקשה כי מינוי כונס הנכסים הכרחי, מכיוון שהבנק בוחן אפשרות להגיש הליך משפטי נפרד בו תתברר זכותו להגן על המניות המשועבדות הנמצאות ברשותו. זאת, לנוכח ההסדר שאושר על ידי בית המשפט ביחס למניות בנק כרמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully