וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אברות מגוונת את מקורות המימון: מכרה אג"ח למשקיעים מוסדיים בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

9.7.2001 / 14:36

כך נודע ל-TheMarker.com; האג"ח נמכרו ע"י חברה בת של אברות שמחזיקה בהן מ-1997 בתשואה של כ-7% ל-5 שנים

חברת אברות תעשיות , שבשליטת קיבוץ משואות יצחק, החליטה לגוון את מקורות המימון שלה.

ל-TheMarker.com נודע כי חברה בת של אברות מחזיקה בכ-12 מיליון ע.נ איגרות חוב להמרה של החברה בהיקף של כ-12 מיליון שקל, כתוצאה מגיוס הון שערכה ב-1997, והיא החליטה למכור היום חלק מהחזקותיה אלה למשקיעים מוסדיים.

היום מכרה אברות אג"ח להמרה למשקיעים מוסדיים בהיקף כספי של כ-4.3 מיליון שקל, ובמחיר של 1.09 שקל לאיגרת, הניתנת להמרה למניות אברות הנסחרות כיום במחיר של 4.43 שקלים. איגרות החוב עומדות לפירעון בחמישה תשלומים שווים ביום 5 לנובמבר בשנים 2001-2005. איגרות החוב שמכרה אברות למשקיעים המוסדיים מגלמות תשואה לפירעון של קצת יותר מ-7%.

היקף ההתחיבויות של אברות לבעלי איגרות החוב עומד על 21.1 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה. בנוסף, ממומנת אברות מאשראי בנקאי בהיקף של 23.3 מיליון שקל.

שיטה זו של גיוסי הון אפשרית רק לחברה המחזיקה באג"ח של עצמה כתוצאה מהנפקה שבוצעה בעבר. בין היתר ניתן לציין את חברת גבור ספורט שמחזיקה באג"ח להמרה בהיקף של כ-60 מיליון שקל כתוצאה מגיוס הון שערכה לפני חצי שנה.

בשנים האחרונות הירבתה אברות, העוסקת בציפוי ועטיפת צנרת מתכת מסוגים וקוטרים שונים, לחלק דיווינדים לבעלי המניות שלה, ובהם קיבוץ משואות יצחק ובתי ההשקעות אקסלנס ובלוך רוטשטיין. בסך הכל חילקה אברות 22.2 מיליון שקל לבעלי מניותיה בשנתיים האחרונת.

אברות סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 20 מיליון שקל ורווח נקי של 2 מיליון שקל. החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של 10.8 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully