וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CA: אין לוויילי סיכוי להצליח להשתלט על החברה

יהודה שויצר

9.7.2001 / 14:33

אומרת כי הצעתו של וויילי לפצל את החברה לא הגיונית והוא נטול ניסיון או יכולת להוביל את החברה

(אורלנדו, פלורידה). CAWorld, הכנס השנתי של חברת התוכנה קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA), יצא לדרך אתמול בצל נסיון ההשתלטות העוינת שמוביל המיליארדר הטקסני סם וויילי, המציע לפרק את החברה לארבע בכוונה להעלות את שוויה ולשפר את רמת השירות שלה.

יו"ר CA, צ'רלס וונג, והמנכ"ל סאנג'י קומר, הדגישו כי הם אינם מתכוונים לעמוד חסרי מעש אל מול נסיון ההשתלטות וכי בכוונתם להילחם ביוזמה זו עד חורמה. "אנו חייבים להראות לעולם שהחברה שבנינו בעמל רב במשך 25 שנה היא טובה ומוצלחת", אמר וונג, וציין כי בעלי המניות חייבים לראות את המציאות ולא להיכנע לגימיקים.

על מנת שנסיון ההשתלטות יצלח, חייב וויילי לגייס את תמיכתם של יותר מ-50% מבעלי המניות. קומר ציין כי בעלי המניות הכבדים מצדדים בעמדת ההנהלה ולכן הוא משוכנע כי הם ינצחו במאבק. "אין לוויילי לא את הניסיון ולא את היכולת לנהל חברה בסדר גודל כזה", אמר קומר, וציין כי למרות שחלק מבעלי המניות תומכים בוויילי, הוא מאמין כי כאשר הם יבחנו את ה"רקורד" שלו בתחום, הם יבינו שעדיף להם לתמוך בהנהלה.

קומר רמז כי וויילי, הנוהג להתפאר ביכולת הניהולית המעולה שלו, למעשה מעולם לא ניהל בפועל שום חברת טכנולוגיה. "הוא כיהן כיו"ר סטרלינג סופטוור, אך זה רחוק מאוד מלנהל אותה בפועל", אמר המנכ"ל והדגיש כי הוא בטוח בנצחונו.

סיפור ההשתלטות העוינת גנב את ההצגה ממוצרי התוכנה של CA. וויילי, המחזיק בסה"כ ב-1% ממניות החברה, מנסה לבצע השתלטות עוינת, והגיש הצעה לפיצול החברה לארבע חברות נפרדות כשכל חברה תעסוק בתחום ספציפי. הצעה זו נדחתה על הסף על ידי הנהלת החברה, המגבשת לובי של בעלי המניות האחרים על מנת לסכל ניסיון זה.

"אנו לא ממש מצליח להבין מה וויילי רוצה, אם המניע היה רק כסף לפחות את זה הייתי יכול להבין", אמר סאנג'י קומר, והדגיש כי החברה הוותיקה צמחה ביותר מ-14,000% מיום הקמתה, כך שהרעיון של וויילי, כי הוא יוכל להביא את החברה לגבהים חדשים דרך פיצולה לארבע חברות נפרדות, הוא מופרך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully