וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנויר מרקט שוקלת מחיקת מניות שמחירן ירד מתחת ליורו בודד

סוכנויות הידיעות

9.7.2001 / 14:22

אם המחיקה תאושר, יסולקו כ-10% מ-343 החברות הרשומות בבורסת מניות הצמיחה הגרמנית; ביום שישי 23 חברות נסגרו מתחת למחיר של יורו בודד

בנסיון לשפר את תדמיתה, הודיעה היום הנויר מרקט, בורסת מניות הצמיחה הגרמנית, כי היא שוקלת מחיקת מניות שירדו אל מתחת למחיר של יורו אחד, כך דיווח היום ה"וול סטריט ג'ורנל".

דוברת הדויטשה בורס, החברה המפעילה את הנויר מרקט, אישרה שוועדת הייעוץ של הבורסה דנה בנושא פעמיים בשנה האחרונה, ואף על פי כן, עדיין לא הגיעה להחלטה בנושא. הוועדה תיפגש לפחות עוד פעמיים במהלך השנה הנוכחית.

אם המחיקה תאושר, יסולקו מהבורסה כ-10% מ-343 החברות הרשומות בה. בסגירת המסחר ביום שישי, 23 חברות נסגרו מתחת למחיר של יורו בודד, 76 נסגרו מתחת למחיר של 3 יורו.

הדיון של הנויר מרקט בנוגע למחיקה, נועד להחזיר לבורסה את יוקרתה ולהחזיר את אמון המשקיעים למנוית הטכנולוגיה והמדיה. בחודש מארס קבעה הנויר מרקט חוקים חדשים בהם חובה לפרסם דו"ח רבעוני עד 90 יום לאחר סיום הרבעון, ולדווח על עסקות במניות בתוך הדירקטוריון וההנהלה.

בנויר מרקט נסחרות 8 חברות ישראליות, היחידה בהן שנסחרת מתחת למחיר של יורו היא וויזקום אשר מייצרת את הקוויקשנרי. מניית החברה נסחרת היום במחיר של 70 יורו סנט (מאית היורו).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully