וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה: פסגות משיקה קרן נאמנות שתכתוב אופציות call

שלומי גולובינסקי

9.7.2001 / 17:22

הקרן, שתיקרא פסגות מעו"ף פרמיה, תשקיע אך ורק במניות הנכללות במדד ת"א 25, באופציות Call 1 על מדד ת"א 25 ואמצעים נזילים

חברת פסגות קרנות נאמנות, מקבוצת לאומי , עומדת להשיק קרן נאמנות מסוג חדש, המשלבת השקעה במניות וכתיבת אופציות Call על מדד ת"א 25.

הקרן, שתיקרא פסגות מעו"ף פרמיה, תשקיע אך ורק במניות הנכללות במדד ת"א 25, באופציות Call 1 על מדד ת"א 25 ואמצעים נזילים. אופציית Call 1 היא אופציית רכש המקנה זכות לרכישת מדד ת"א 25 בתוספת מימוש סמלית (שקל אחד), כך שבפועל מחיר האופציה קרוב מאוד לערך המדד, ובכך משקפת האחרונה קניית מניות ת"א 25 על פי משקלן במדד. יצוין כי יצירת האופציות כנגד נכסי הבסיס של הקרן (מניות ת"א 25 ו-Call 1) תורמת לקרן הכנסה נוספת, בצורת הפרמיה שהקרן מקבלת תמורת יצירת האופציות.

על פי התשקיף, קרן פסגות מעו"ף פרמיה מחויבת ליצור ("לכתוב") מספר מינימלי של אופציות Call על מדד ת"א 25. הקרן גם הגבילה את עצמה למספר מקסימלי של אופציות כאלה. המשמעות המעשית היא שהקרן תכתוב אופציות Call כנגד שווי של לפחות מחצית מאחזקותיה בנכסי הבסיס (מניות ת"א 25) ולא יותר מ-110% משווי הנכסים הללו. בדרך זו מכוסות רוב התחייבויות הקרן בנכסים המוחזקים על ידה.

כתיבת האופציות באסטרטגיה זו מקטינה למעשה את הסיכונים למשקיע. זאת, בניגוד לתפישה המקובלת בציבור ששימוש באופציות הוא מהלך ספקולטיווי.

יצוין כי במהלך של התעוררות הבורסה, המניות הראשונות הזוכות לעניין הציבור בדרך כלל הינן המניות הסחירות של החברות הגדולות, שהן גם הנכסים בהם מושקעת הקרן החדשה.

פסגות היא החברה הראשונה שהקימה קרן שבה כתיבת אופציות מהווה חלק מרכזי מפעילות ההשקעה שלה. בכך היא הופכת לחברה הראשונה המיישמת את הליברליזציה שחלה לאחרונה בתקנות ההשקעה בנושא האופציות שיזמה הרשות לניירות ערך.

מפסגות נמסר כי השילוב הייחודי של החזקת מניות ת"א 25 עם כתיבת אופציות Call על מדד זה מאפשר השגת תשואות גבוהות מעל מדד המעו"ף לאורך זמן, תוך הפחתת התנודתיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully