וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

BRM השלימה גיוס קרן ההמשך בהיקף של 250-300 מיליון דולר

הארץ

10.7.2001 / 7:16

גיוס הקרן החל לפני כ-18 חודשים, אז הצהירה BRM כי בכוונתה לגייס קרן בהיקף של 400 מיליון דולר

מאת עודד חרמוני

קרן ההון סיכון הירושלמית BRM קפיטל, שהוקמה על ידי צ'רלס פדרמן והאחים ניר ואלי ברקת, אמורה להכריז היום על השלמת הקרן החדשה שלה - כך אמרו מקורבים לקרן. על פי הערכות בתעשייה, היקפה של הקרן יגיע ל-250-300 מיליון דולר.

גיוס הקרן החל לפני כ-18 חודשים, אז הצהירה BRM כי בכוונתה לגייס קרן בהיקף של 400 מיליון דולר, שתפעל כשתי קרנות משנה: קרן סיד וקרן להשקעות המשך. עם זאת, עקב הקשיים בגיוס הון ממשקיעים חיצוניים, נודע כי החליטה למזג את הקרנות הנפרדות לקרן אחת.

לאורך תקופת הגיוס סירבו מנהלי הקרן לאשר פרטים על היקף הגיוס המתוכנן או על היקף ההון שגויס בשלבים שונים. הנתון הרשמי היחיד שבו משתמשת BRM, הוא זה המופיע באתר האינטרנט שלה המציין כי היא מנהלת הון בהיקף של 325 מיליון דולר. עם זאת, הקרן אינה מדווחת אם נתון זה מתייחס להון שגייסה במסגרת הקרן החדשה, או להון העצמי של מייסדיה.

בכירים בתעשיית ההון סיכון המצויים בפעילותה של BRM העריכו השבוע כי היקף ההון שגייסה ממקורות חיצוניים מגיע לכ-50% מהיקפה הכולל של הקרן. יתרת ההון, העריכו, הגיעה ממקורות מימון עצמאיים של בעלי BRM, בעקבות מימושים שביצעו בהשקעות מוצלחות כגון צ'ק פוינט ובקווב .

BRM נחשבת לקרן הון סיכון יוצאת דופן בנוף הקרנות המקומי. בשונה מהקרנות שהוקמו על ידי יוצאי בנקים, חברות או יזמים שהתאחדו, הוקמה BRM ב-88' כחברת תוכנה שהתרכזה בפתרונות אבטחה. בעקבות הצלחתה התחילה להשקיע גם בחברות חדשות ובלתי מוכרות, בהן צ'ק פוינט, אשר בשנותיה הראשונות שימש ניר ברקת יו"ר הדירקטוריון שלה. לאחר הנפקת צ'ק פוינט מימשה BRM את השקעותיה בחברה והרוויחה מאות מיליוני דולרים. לפי פרסומים בעיתונות, BRM מחזיקה ב-2% ממניות צ'ק פוינט ששוויין כיום יותר מ-200 מיליון דולר.

תרומתה של BRM בהקמת צ'ק פוינט תרמה להחלטה לפעול על פי מודל מקורי, המשלב בין חממה לבין השקעות הון סיכון. עם זאת, בניגוד לקרנות אחרות ביצעה BRM עשרות השקעות בחברות מתחילות בעיקר מהונה העצמי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully