וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

100 משרדי רואי חשבון קטנים מבקשים להתמזג

הארץ

10.7.2001 / 7:46

נשיא לשכת רואי החשבון: מעוניינים להתמזג בעיקר עם משרדים קטנים אחרים

מאת בן-ציון ציטרין

יותר מ-100 משרדי רואי חשבון קטנים מעוניינים להתמזג - כך עולה מפניות שרוכזו בעניין על ידי נשיא לשכת רואי חשבון, רו"ח עופר מנירב. הפונים מעוניינים להתמזג בעיקר עם משרדים קטנים אחרים כדי ליצור יחדיו משרד קטן-בינוני.

בישראל פועלים כ-1,500 משרדי רואי חשבון עצמאים, המעסיקים כ-4,000 רואי חשבון. רוב המשרדים נחשבים קטנים; יש בהם שותף עד שלושה, ומספר דומה של רואי חשבון ויועצי מס שכירים. ששת המשרדים הגדולים בישראל מעסיקים כ-1,000 רואי חשבון כל אחד. אחריהם ממוקמים בדירוג 5-4 משרדי רואי חשבון נוספים בינוניים-גדולים.

בשנות ה-90 "נעלמה" שכבה שלמה של משרדים קטנים-בינוניים, שהעסיקו כ-30-40 עובדים, בהם רואה חשבון אחד עד חמישה. משרדים אלה התמזגו באותה תקופה בינם לבין עצמם, אך בעיקר התמזגו עם המשרדים הגדולים, במסגרת גל המיזוגים שאיפיין את המשרדים הגדולים אז. כתוצאה מכך, בין עשרת משרדי רואי החשבון הגדולים לבין שכבת המשרדים הקטנים לא קיימת שכבה נוספת של משרדים קטנים-בינוניים.

במאי 2000, כמה חודשים לאחר שמנירב נכנס לתפקידו, הוא הציע לסייע לרואי חשבון המבקשים למכור או לקנות את תיקיהם או להתמזג. עד כה נאספו אצל מנירב יותר מ-100 פניות, מרביתן ממשרדים קטנים המעוניינים להתמזג עם משרדים בסדרי גודל דומים. מנירב נפגש עם רוב הפונים ואף החל ביצירת קשר ראשוני ביניהם.

מנירב אמר ל"הארץ" כי הופתע ממספר הפונים הרב ומהאמון שניתן בו. "מדובר בצעד לא פשוט של חשיפת נתונים סודיים של משרד, אך משרדים קטנים מוכנים להיחשף משום שהם מאמינים שבזכות מיזוג הם יוכלו לשפר את השירות שניתן ללקוחותיהם, וכן להקטין את עלויות המשרד".

מנירב מסייע לפונים אליו במסגרת תפקידו הציבורי, ולכן מעבר ליצירת הקשר הראשוני, אינו מעורב במשא ומתן המתנהל ביניהם. מנירב הוסיף כי מספר משרדי רו"חים כבר מצויים בהליכים מתקדמים של התקשרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully