וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוני בן דוד מזרים הון לוידאומטריקס וימכור לה מניות של א.מ.ל.ד, דריה ובר-טל ב-2.4 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

10.7.2001 / 11:13

יעניק לוידאומטריקס הלוואה שתומר לפיקדון הון צמית - שיאפשר לחברה לעמוד בדרישות הון עצמי מינימלי

איש העסקים רוני בן דוד ממשיך לחלק לשלדים הבורסאיים שלו מניות של שלדים אחרים. למעשה, המלה לחלק לא ממש מתאימה כאן. בן דוד מוכר לשלדים מניות באמצעות הלוואה שהוא מעניק להם.

בן דוד מבקש למכור לשלד הבורסאי וידאומטריקס (בו הוא מחזיק בשיעור של 16.8% ושאותו מנהל אחיו, אבי בן דוד) 4.9% מהון המניות של חברת בר-טל זיווד אלקטרוני, העוסקת בתכנון, ייצור ושיווק של מערכות זיווד ומארזים לתעשיות האלקטרוניקה וההיי-טק.

בנוסף, מבקש בן דוד למכור לוידאומטריקס 2.4% מהון המניות של דריה אנג'נירינג ו-6.18% מהון המניות של א.מ.ל.ד השקעות, שמניותיה הושעו מהמסחר בתל אביב בשל העובדה שהחברה עדיין לא פירסמה דו"חות כספיים לשנת 2000 ולרבעון הראשון של 2001.

את המניות מוכר בן דוד לוידאומטריקס בתמורה ל-2.24 מיליון שקל - מחיר השקול למחיר הסגירה שלהן בבורסה. את הרכישה תממן וידאומטריקס באמצעות הלוואה צמודת מדד ונושאת ריבית של 5% בהיקף דומה שיעמיד בן דוד לרשותה.

במסגרת הסכם רכישת המניות הוענקה לוידאומטריקס אופציית PUT להחזיר לבן דוד את מניות א.מ.ל.ד. אופציית ה-PUT תיכנס לתוקף בעוד כשנה ותעמוד לזכותה של וידאומטריקס במשך שנה אחת.

במקביל, ימיר בן דוד את ההלוואה הזו והלוואות קודמות בהיקף כולל של 2.6 מיליון שקל לפיקדון הון צמית, שיוחזר רק במקרה של פירוק או חיסול החברה. על פי ההסכם, יהיה פיקדון ההון ניתן להמרה למניות וידאומטריקס במקרה של הקצאה פרטית.

בוידאומטריקס מציינים כי כתוצאה מרכישת המניות והמרת ההלוואות לפיקדון הון צמית יגדל הונה העצמי של החברה מעל המינימום הנדרש על ידי הבורסה, כלומר, יהיה גבוה מ-2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully