וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': רכישת מלוא הבעלות על פלאפון תסייע להפרטת חברת בזק

הארץ

10.7.2001 / 7:40

ירון יעקובס לבזק: לרכוש מניות שמרוק כדי שפלאפון תיהפך לחברה בבעלות מלאה של בזק, תוך שחרור פלאפון ממגבלות של חברה ממשלתית

מאת אורה קורן

רשות החברות הממשלתיות ביקשה מדירקטוריון בזק לדון היום בישיבתו ברכישת כל מניות חברת שמרוק בחברת פלאפון (50%), כדי שפלאפון תיהפך לחברה בבעלות מלאה של בזק. זאת, תוך שחרור פלאפון ממגבלות של חברה ממשלתית.

במכתב ששיגר מנהל רשות החברות, ירון יעקובס, ליו"ר בזק, עידו דיסנצ'יק, הדגיש יעקובס את הכדאיות ברכישת מניות שמרוק בפלאפון. "מצאתי לנכון לחזור ולהביא לידיעתכם כי הרשות לא שינתה את עמדתה, כפי שהוצגה בפניכם בעבר, באשר לכדאיות רכישת מלוא האחזקות בחברת פלאפון בהזדמנות הראשונה". לדבריו, מריל לינץ', המייעץ לרשות החברות הממשלתיות בעניין הפרטת בזק, תומך בעמדה זו בין השאר לאור הכדאיות לבזק ולתהליך ההפרטה.

"לאור האמור לעיל, נבקשכם להתייחס בדיון להיבט האסטרטגי, העסקי והניהולי של בעלות ושליטה מלאה של בזק בפלאפון (בראייה של בעלות חברת תקשורת נייחת בחברת תקשורת ניידת), וכן לעיתוי מימוש האופציה הקצרה או הארוכה, לרבות בהתחשב במחירי המימוש ולאור התקדמות תהליכי התחרות וההפרטה. כל זאת בהנחה שחברת פלאפון תהא משוחררת ממשמעות היותה חברה ממשלתית", כתב יעקובס.

ברשות החברות הממשלתיות סבורים כי בעלות מלאה של בזק בפלאפון תסייע בהפרטת בזק. לראיה, המחלוקת הנוכחית בין שמרוק לבזק לגבי מינוי מנכ"ל לפלאפון. שמרוק רכשה את מניות מוטורולה בפלאפון בנובמבר 2000. במסגרת עסקה זו קיבלה בזק אופציה לרכישת מניות פלאפון משמרוק בשני מועדים; הקרוב יסתיים בשבועות הקרובים, והרחוק יהיה בעוד כשנתיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully