וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדגארד שוב בכותרות: נתבעת ע"י חברת אירידיום בסך של מיליון שקל בגין נזקים עקב הקפאת פעילותה

גתית פנקס

10.7.2001 / 15:59

אירידיום טוענת כי האחים זיסאפל עשו ברדגארד כבשלהם וכי נהגו שלא בתום לב שעה שהישלו את אירידיום כי רד בינת תהיה אחראית על החובות שתותיר אחריה רדגארד

תביעה נוספת הוגשה היום נגד חברת רדגארד: חברת אירידיום דטה מרעננה הגישה אתמול תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד רדגארד ונגד בעלי השליטה בה - זהר ויהודה זיסאפל. אירידיום מעמידה את סכום התביעה על מיליון שקל בגין נזקים שנגרמו לה בעקבות הקפאת פעילותה של חברת רדגארד.

רדגארד, מקבוצת רד-בינת, הגישה בקשה בראשית אפריל לפרק את החברה, לאחר שנכשלה בגיוס כספים למימון פעילותה ובשל חובות בהיקף של יותר מ-40 מיליון שקל. החברה הקפיאה את פעילותה ופיטרה את 129 עובדיה.

אירידיום עוסקת ביבוא ובשיווק של רכיבי אלקטרוניקה למחשבים. באמצעות עוה"ד יוסי שקד, החברה טוענת כי האחים זיסאפל נהגו שלא בתום לב והישלו אותה כאילו קבוצת רד-בינת היא אישויות משפטית בת זכויות וחובות הכוללת את רדגארד, וטישטשו את העובדה שרדגארד היא למעשה ישות משפטית נפרדת. "הם עשו בחברה כבתוך שלהם, ומועצת המנהלים של רדגארד שימשה רק חותמת גומי", הם טוענים.

אירידיום רצתה בטוחות. רדגארד סירבה

הקשר בין אירידיום לרדגארד החל ב-1999. אירידיום טוענת כי במהלך המו"מ עם החברה היא ביקשה להעמיד בטוחות שכן חששה ממצב בו לרדגארד יהיה אשראי פתוח של מאות אלפי שקלים, ואולם לטענתם היא דחתה את הבקשה בטענה כי "לאחים זיסאפל גב פיננסי חזק", וכי רד-בינת תהיה אחראית על החובות שתותיר אחריה רדגארד. אירידיום הסכימה.

רדגארד עסקה עד לסגירתה בפיתוח ובשיווק מוצרי אבטחת רשתות תקשורת, ואירידיום סיפקה לה רכיבי הצפנה של חברת HI/FN האמריקאית, שהיא הסוכנת והמפיצה שלה בארץ. לטענת אירידיום, רק לאחר החלטת הדירקטוריון של רדגארד לפרק אותה התגלה שלמעשה היא היתה חדלת פירעון כבר מספר חודשים, אך הקרינה אווירת "עסקים כרגיל".

מאחר שכך, טוענת אירידיום, היא הוסיפה לספק את רכיבי ההצפנה, כאשר המשלוח האחרון הגיע לרדגארד יום לפני החלטת מועצת המנהלים. כמו כן, אירידיום טוענת כי היא סיפקה בישראל את רכיבי ההצפנה אך ורק לרדגארד, ואף התאימה את הרכיבים במיוחד בשבילה.

אירידיום חשופה לתביעה מהייפן

מאז ינואר 2001 החלה אירידום להזרים סחורה לכיוון רדגארד, והחוב הכולל שלה היום הוא של כ-490 אלף שקל, ומתוכו 75% מקורם בהזמנה האחרונה שבוצעה, ושהתמורה לה נתקבלה יום לפני אותה ישיבה של מועצת המנהלים של רדגארד, בה הוחלט על הפסקת הפעילות.

זאת ועוד, אירידיום טוענת בכתב התביעה כי הקשר שלה עם הייפן נפסק לאחר ביטול הזמנה אחת מרדגארד, שכן החברה האמריקאית סיפקה את הסחורה לאירידיום, ודרשה את תמורתה. רדגארד לא שילמה לה את התמורה ולכן היא לא הצליחה לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלה.

בנוסף, אירידיום טוענת כי היא חשופה לתביעה מכיוון הייפן בסכום של 103 אלף דולר, כך שהחוב הפתוח של רדגארד צומח לטענתה לכ-940 מיליון דולר. לסיכום, אירידיום אומרת כי הזיסאפלים נהגו בחוסר תום לב כלפיה, לפחות בששת החודשים שקדמו להחלטתם להקפיא את פעילות רדגארד. "אובדן המוניטין השיב את אורידיום לרמת היכולות שהיתה לה ב-1997", נאמר בכתב התביעה.

לטענת החברה הפסדיה בגין הפגיעה במוניטין מסתכמים ב-200 אלף דולר, ולה בגין אובדן רווחים מגיעים ל-300 אלף דולר. טרם הוגש כתב הגנה (ת.א. 73876/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully