וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיים גייר רוצה לקבל 15% מ-R.S.L כפיצוי על פיצוץ העסקה

שלומי גולובינסקי

10.7.2001 / 17:03

כך נודע ל-TheMarker.com; נאמני העסקה מחזיקים ב-15% ממניות R.S.L וגם ב-3 מ' ש'; המניות והכספים הועברו לידם במסגרת העסקה, בה סוכם כי IES של גייר תרכוש את R.S.L ב-32 מ' ש'

אמיר הלמר ושלומי גולובינסקי

המאבק בין חברת IES, בשליטתו של חיים גייר, לבין חברת RSL הישראלית מגיע לבית המשפט לאחר שהנאמנים לביצוע עסקת הרכישה של אר.אס.אל ע"י IES, עוה"ד של הצדדים - עמיר בן נפתלי ורונן ציטבר - פנו לביהמ"ש בהליך טען ביניים בו הם מבקשים ממנו לקבוע למי מהצדדים עליהם להעביר את המניות והכספים המצויים בידיהם בנאמנות.

מדובר ב-15% ממניות אר.אס.אל שהעבירו בעלי השליטה בחברה, אברהם אופק וזאב דגני, ובסכום של כ-3 מיליון שקל שהעביר חיים גייר תמורתן.

ל-TheMarker.com נודע, כי גייר דורש לקבל פיצוי על ביטול העסקה, בדמות החזקה של 15% ממניות R.S.L. כזכור, חמישה שבועות אחרי שהודיעו הצדדים על העסקה בה תרכוש איי.אי.אס 55% ממניות אר.אס.אל תמורת 32 מיליון שקל, מסרו שתי החברות על ביטול העסקה עקב חילוקי דעות בין הצדדים.

חברת RSL הודיעה לפני כחודש לבורסה כי בעלי השליטה בה מוסרים שלמרות שהתקיימו התנאים המתלים שנקבעו בהסכם וניתנו לחברת IES מספר ארכות כפי שביקשה, IES לא קיימה את ההסכם עליו חתמה ולכן עסקת מכירת השליטה לא תצא לפועל.

גייר מצדו טוען כי ההסכם לא יצא אל הפועל עקב מצגי שווא שהציגו בפניו בעלי השליטה באר.אס.אל.

אם היתה יוצאת העסקה אל הפועל, היה רוכש גייר את מניות בעלי השליטה הנוכחיים באר.אס.אל: אברהם אופק (המחזיק בכ-33%) וזאב דגני (המחזיק בכ-32.6%), במחיר של 7 שקלים למניה - גבוה בכ-70% ממחירה בעת ההצעה, וכן כ-702 אלף כתבי אופציה של החברה.

כעת, כאמור, מבקשים הנאמנים מביהמ"ש להכריע למי עליהם להעביר את הכספים והמניות המצויים בידיהם במצב בו כל אחד מהצדדים הניצים טוען כי המניות והכספים מגיעים לו עקב הפרת ההסכם ע"י הצד השני. (א' 2072/01)

אר.אס.אל והחברות הבנות שלה עוסקות בפיתוח, תכנון, ייצור, שיווק ותחזוקה של מערכות ומוצרים אלקטרוניים מתוחכמים. פעילות החברה מתבצעת הן בשוק האזרחי והן בשוק הצבאי. בשוק האזרחי מבוצעת פעילות החברה באמצעות חברות בנות העוסקות בפיתוח מכשיר לגילוי ולאבחון סרטן השד, פיתוח מכשור לבדיקת עומק הרדמה ופיתוח ציוד אלקטרוני מתוחכם לתעשיית היהלומים. בשוק הצבאי פעילה החברה בתחום מערכות הבקרה והניטור למנועי סילון וטורבינות גז, מערכות בקרה וניטור למטוסים ומערכות מדידת מהירות לוע לתותחים.

איי.אי.אס עוסקת, באמצעות החברה הבת אינטראקטיב מילניום, שבה היא מחזיקה בכ-98%, בפיתוח, ייצור ושיווק של מאמן מולטימדיה לנשק קל, מערכות סימולציה לטנקים וציוד בדיקה. טכנולוגיה של החברה מאפשרת למשטרה ולצבא לאמן את כוחותיהם באמצעות סימולטור אינטראקטיווי בעלות נמוכה ובצורה המאפשרת תרחישים רבים. כמו כן איי.אי.אס עוסקת, באמצעות חברות בנות נוספות, בייצוג יצרנים מחו"ל ומכירת מוצריהם, מתן שירותי תחזוקה למשרד הביטחון ולמוסדות אחרים.

חיים גייר רכש את השליטה באיי.אי.אס בינואר 2001, באמצעות חברת אומגה ניו פרטנרס (לשעבר זלר אבלגון השקעות), אשר בעצמה נמכרה לגייר בנובמבר 2000 מראובן זלר ואהרון אבלגון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully