וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכות: מחר יובא לוועדת הכלכלה סיכום בנוגע לתשלום חברות הכבלים עבור רשיון התקשורת

גיא הדס

11.7.2001 / 9:04

ציפי ליבני המייצגת את משרד האוצר בטיפול בתחום התקשורת תופיע מחר בפני הוועדה ותציג את ההסכם אליו הגיעה עם חברות הכבלים בעניין ; בכך תסתיים המחלוקת בין בעלי הכבלים למשרד האוצר

מחר תובא לוועדת הכלכלה סיכום בנוגע לתשלום אותו יעבירו חברות הכבלים למדינה עבור קבלת רישיון תקשורת מלא, כך מעריכים גורמים במשרד התקשורת. השרה לפיתוח איזורי, ציפי ליבני, המייצגת את משרד האוצר בנושאים הקשורים לתחום התקשורת דנה בשעה זאת עם בעלי חברות הכבלים בעניין.

ליבני תופיע מחר לפני הוועדה במסגרת הדיונים לתיקון לחוק הבזק ואם הדינוים היום יסתיימו בהסכמה כמצופה היא תציג את הסיכום שיהווה חלק מהתיקון לחוק הבזק. בכך יסתיים מחלוקת ארוכה בין משרד האוצר לבעלי חברות הכבלים בנוגע לתמורה אותו אמורות לשלם חברות הכבלים עבור קבלת רשיון תקשורת.

חברות הכבלים פועלות היום על בסיס זיכיון שניתן להם, ולא מאפשר להם לספק שירותי תקשורת כמו אינטרנט וטלפוניה. התיקון לחוק הבזק יעניק לכבלים רשיון שלמעשה אינו מוגבל בזמן בניגוד לזיכיון ומאפשר להם להעניק בנוסף לשירותי טלוויזיה בכבלים גם שירותי תקשורת.

משרד האוצר דרש בזמנו כ- 1.5 מיליארד דולר עבור הרשיון, אולם הסכום בסופו של דבר יהיה נמוך הרבה יותר. אם אכן משרד האוצר וחברות הכבלים יגיעו לסיכום בעניין יתבטל הצורך בתהליך הערכת שווי הרשיון כפי שתוכנן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully