וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולשים יוציאו כ-10 מיליארד דולר על קניות ברשת בשלושת החודשים הקרובים

צורי דאר

10.7.2001 / 20:06

כך על פי סקר של יאהו ונילסן; ההוצאה המוצעת - 184 דולר לגולש; אי הנוחות בחיוב האשראי והפרטים האישיים שעל הגולש לספק לאתר מרתיעים מרכישה מקוונת

42% מהגולשים מתכוונים לבצע רכישה דרך האינטרנט בשלושת החודשים הקרובים, בסכום כולל של כ-10 מיליארד דולר. כך עולה מסקר שבחן את יחס הצרכנים בארה"ב למסחר באינטרנט. את הסקר ערכו יאהו, פורטל האינטרנט הגדול בעולם, וחברת נילסן, המתמחה במחקרים בתחום התקשורת.

מהסקר, שנערך טלפונית בקרב 1,000 איש, עולה כי 63% מהגולשים שמתכוונים לבצע רכישה, יעשו זאת לפחות פעם בחודש.

מבין נשאלים שכבר ביצעו רכישות דרך האינטרנט, 68% הודיעו כי יעשו זאת שוב בשלושת החודשים הקרובים. כן נמצא כי בממוצע יוציא כל קונה 184 דולר על קניות באינטרנט בשלושת החודשים הבאים.

"למרות המשבר העובר על תחום הסחר האלקטרוני, הגולשים עדיין מאמינים בדרך זו כאחת מדרכי הקנייה האמינות ביותר", אומר תמיר אשל, נציג יאהו בישראל.

מהמחקר עולה כי הגולשים מייחסים חשיבות רבה למחיר המוצר, כלים להשוואת מחירים וזמינות מידע על המוצר על מנת להעריכו בשעת הרכישה. "בניגוד להשערה הרווחת, נוחות אינה מהווה מרכיב עיקרי בשיקולי הקנייה של המשתמשים בבואם לבצע רכישה באמצעות האינטרנט", אומר אשל.

הצעירים מרגישים בטוחים יותר

על פי הסקר, הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצוע סחר אלקטרוני הם כמות המידע המסופק לגבי המוצרים, היכולת להשוות מחירים ומבחר המוצרים.

היחס כלפי סחר אלקטרוני, בקבוצות גיל שונות, מתבסס בעיקר על המשתנים הבאים: מבחר המוצרים באתר, תחושת ביטחון ונוחות בפעולת החיוב בכרטיס אשראי ושירות הלקוחות.

קבוצת הגיל הצעירה ביותר שנבדקה (18-24), הראתה ביטחון רב יותר. כמו כן, בחוף המזרחי של ארה"ב נוטים לבטוח יותר במסחר אלקטרוני מאשר בחוף המערבי.

המחסומים העיקריים בנוגע לביצוע קניות באינטרנט הם אי נוחות בחיוב האשראי וכמות הפרטים האישיים שעל הגולש לספק לאתר. עם זאת, המחקר מצביע על רמת ביטחון גבוהה בנוגע להגעת המוצרים הנרכשים דרך האינטרנט לביתם של הרוכשים.

ברוב המשתנים הראו גברים ונשים נטיות דומות, אם כי נמצא שגברים נוטים להאמין יותר שיוכלו למצוא באינטרנט מחירים נמוכים יותר מאשר בחנויות הרגילות.

מחקר זה הוא הראשון בסדרת מחקרים שיבוצעו על ידי יאהו ונילסן ויפורסמו אחת לרבעון. כל מחקר יתמקד בתחום אחר הקשור במוצרים, שירותים ונושאים שונים בתחום הסחר האלקטרוני, ועל פיו תיקבע מדיניות בנושא המסחר באינטרנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully