וואלה!
וואלה!
וואלה!

אירופה: מגזרי הכלכלה הישנה משכו לירידות; בולטימור טכנולוג'יס זינקה ב-31.5%

רונן סרברניק

10.7.2001 / 20:15

נוקיה ירדה ב-1.4% על אף שהודיעה היום על עסקת ענק; נוברטיס ירדה ב-4.8% לאחר שה-FDA הודיע על דחיית אישור לאחת מתרופותיה

מניות הטכנולוגיה בשוקי אירופה נסגרו בירידות שערים. מגזרי החומרה והטלקום ומגזרי הכלכלה הישנה, התרופות והנפט משכו את המדדים הראשיים לירידות.

מניות הנפט, ירדו לאחר שמחירי הנפט הגולמי ירדו בכ-2% בעקבות חידוש אספקת הנפט מעירק. לונדון נסגרה ללא שינוי; פרנקפורט יורדת ב-0.5%; בפאריס נסגר ה-CAC 40 בירידה של 1%.

יצרניות ציוד התקשורת, מהמגזרים המוכים ביותר בשבועות האחרונים, רשמו ירידות בבורסות אירופה. נוקיה שזכתה בחוזה להקמת רשת סלולר בגרמניה עם חטיבת ויאג' של BT ירדה ב-1.4%; אריקסון ירדה ב-3.7%.

אלקטל ירדה ב-3.2% לאחר שהצטרפה אמש למתחרתה קורנינג והודיעה על קיצוצים נוספים בכוח האדם שלה בשל ירידה בביקוש למוצריה. אלקטל מתכננת לקצץ כ-2,500 משרות במפעליה בארה"ב, אמר דובר החברה, בריאן מרפי. במקומות אחרים בעולם יקוצצו 900 משרות. כמו כן תסגור החברה חלק ממפעליה בצפון קרוליינה ותאחד את הפעילות עם מפעלים בניו מקסיקו, וחלקה תעביר לקבלני משנה.

מניית בלטימור טכנולוג'יס, יצרנית תוכנת אבטחת הרשת נסגרה בעלייה של 31.5% לאחר שמנכ"לית החברה התפטרה בעקבות נפילה של 95% במניותיה מתחילת השנה.

במגזר הנפט נרשמו ירידות, לאחר שאתמול נפלו מחירי הנפט הגולמי ב-2% בעקבות חידוש אספקת הנפט מעירק. Shell ורפסול ירדו ב-1.1% ו-0.8% בהתאמה. BP ירדה ב-1.6%, טוטאל פינה אלף ירדה ב-2.7%.

חברת התרופות אוונטיס ירדה ב-1.2% לאחר שנודע כי היא במגעים למכור את חטיבת CropSciences, המייצרת כימיקלים לחקלאות, לחברת באייר, שיורדת ב-0.6%. CropSciences מחזיקה בנתח של 16% משוק מוצרי האגרוכימיה, ושוויה מוערך בכ-6 מיליארד דולר. חברת התרופות נוברטיס נסגרה בירידה של 4.8% לאחר שה-FDA דחה אישור תרופה לטיפול באסטמה שהיא פתחה עם ג'ננטק; גלקסו סמית קליין ירדה ב-0.3%.

מגזר הבנקאות בבריטניה נסגר בעליות קלות לאחר שממשלת בריטניה דחתה את מיזוג לוידס-אבי נשונל. לוידס עלתה ב-0.2%; רויאל בנק אוף סקוטלנד עלה ב-1.6%; ברקליס עלה ב-1.5% ואבי נשונל ירד ב-0.6%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully