וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS ורבורג: DSPG תצליח לעמוד בתחזיות הרווח לרבעון השני

TheMarker.com כתב

10.7.2001 / 21:21

על פי התחזיות המוקדמות צפויה החברה להרוויח 5.5 מיליון דולר ברבעון; מעניק למניה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 24 דולר

האנליסט יונתן האף מבנק ההשקעות השווייצי יו.בי.אס ורבורג מפרסם היום המלצת "קנייה" למניית DSP GROUP (סימול: DSPG) הנסחרת בנאסד"ק. ביו.בי.אס החלו רק עתה לכסות את המניה ומחיר היעד שנקבע לה עומד על 24 דולר, גבוה ב-19% ממחירה בשוק.

DSPG מייצרת רכיבים דיגיטליים לשיפור השמע במערכות טלפוניה. האף מציין כי לאחרונה הודיעה החברה על כוונתה להתפצל לשתי חברות נפרדות, האחת תעסוק בייצור הרכיבים והשנייה ברישוי שלהם. להערכת האף, מהלך זה צפוי להעלות את ערך החברה.

האף מעריך שהחברה תעמוד בתחזית המכירות שלה לרבעון השני ותציג רווח של 5.5 מליוני דולרים, כאשר הרווח הצפוי לשנת 2001 מסתכם ב-25 מיליון דולר, נמוך ב-17% מרווח של 29.8 מיליון דולר שנרשם בשנת 2000.

האף מציין כי DSPG היא אחת השחקניות הדומיננטיות בשוק השבבים לטלפוניה אלחוטית, כאשר עד היום ייצרה כ-67 מיליוני שבבים שמכירתם הניבה כ-70% מרווחיה. האף מזכיר כי המתחרות העיקריות של החברה הינן אינפניון, 3DSP, ZSP ו-Iprov, ולפי הערכתו צפוי השוק העיקרי בו מתחרה החברה, שוק השבבים לטלפוני אלחוט, לצמוח ב-4 השנים הקרובות בקצב ממוצע של כ-20% לשנה.

האף מוסיף כי החברה מחזיקה ב-4.45 מיליוני מניות אודיוקודס , וכי החזקות אלה בחברה בתחום ה-Voice over IP, שוק הנמצא כרגע בקשיים, יכול לפגוע ברווחיותה. האף מציין ששילב את הערכותיו לתשואת רווח שולית משוק זה רק מתחילת 2002.

האף מוסיף כי חברת Tomen היפאנית, אשר משווקת את מוצרי החברה ביפאן, היתה אחראית בשנת 2000 לכ-52% מהכנסות החברה. לדבריו, כרגע יחסיה של DSPG עם Tomen הם תקינים אבל הרעה ביחסים עם חברה זו עלולה לפגוע בטווח המיידי בחברה. בשל כך, האף סבור כי על החברה למצוא, בטווח הארוך, אפיקים אלטרנטיוויים למכירת מוצריה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully