בורסה: המעו"ף איבד 0.4% והפועלים ירדה ב-1.5%

לאומי איבדה 1%. טבע איבדה 0.4%. אורכית ירדה ב-4%. אלרוב נדל"ן הוסיפה 13%

נתן שבע
21/02/2006

הנימה החיובית שהותירה החלטת הנגיד להשאיר את הריבית על כנה אתמול עזרה רק למחצית הראשונה של יום המסחר. מדד המעו"ף כבר הצליח לחצות את רמת ה-800 נקודות במהלך המסחר, אך בהמשך התחלפה המגמה, ככל הנראה, בשל היערכות שחקני המעו"ף לפקיעה ביום חמישי. מדד המעו"ף איבד 0.4% ל-792 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד 0.1% ל-812 נקודות ומדד תל טק 15 הוסיף 0.1%.

ביום חמישי צפויה הפקיעה על מדד המעו"ף, כשלקראת סוף היום ניתן היה לראות היערכות של שחקנים אלה לפקיעה עם התנודתיות שגברה. עם זאת, מחזורי המסחר נותרו בממוצע בסיכומו של יום והסתכמו בכמיליארד שקל. ברקע, פירסם אתר NFC, כי חקירה מתנהלת כנגד ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בנוגע לעסקת נדל"ן בלתי כשרה.

בנק ההשקעות HSBC שיגר היום עוד המלצה פושרת מצידם של הזרים על השוק הישראלי והותיר לשוק המניות המקומי המלצת נייטרלי. המניות בישראל זולות יחסית - כך כתבו בנק ההשקעות והעריכו כי השווקים המתפתחים האחרים יניבו תשואה גבוהה יותר.

בשוק האג"ח, השחרים נסחרו כמעט ללא שינוי. הגלילים לטווחים הארוכים איבדו עד 0.3%. גם בשוק המט"ח, לאחר ההתחזקות של 0.3% אתמול ולאחר קביעת הריבית, נרגע המטבע האמריקאי והוא עלה ל-4.71 שקלים.

מניות הבנקים הגדולים לאומי והפועלים איבדו יותר מ-1% והתרחקו כ-12% מהשיא שבו הן נסחרו לפני כחודש. הפועלים ירדה 1.5% במחזור הגבוה בשוק ולאומי ירדה ב-1%. טבע איבדה 0.4%. אורמת, שהספיקה להתאושש אתמול בזינוק של 5% לאחר הנפילה שחוותה בימים שלפני כן, הוסיפה 0.1% לאחר שכבר במהלך המסחר זינקה ב-2%.

אורכית, שסיכמה את שנת 2005 עם זינוק של 800% בהכנסות ל-100 מיליון דולר ורווח נקי של 3.4 מיליון דולר, איבדה 4% למרות התוצאות.

למרות המגמה השלילית בשוק, התאוששות נרשמה במניות הנדל"ן לאחר המימושים בימים האחרונים. מדד הנדל"ן הוסיף 1% אפריקה ישראל עלתה ב-1.2%. ודלק נדל"ן הוסיפה 1.1%. אלרוב נדל"ן, שזוכה בתואר "המניה התנודתית של השנה", קפצה ב-13%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully