מתב: מיזוג הכבלים - לפי שווי של 1,350 ד' למנוי

תבל צפויה למכור למתב כ-125 אלף מנויים לפי השווי הזה, הגבוה בכ-17% מהשווי לפיו ביצעו הבנקים מחיקות על חובות הכבלים

ערן גבאי
22/02/2006

חברת מתב הודיעה הבוקר לבורסה על ההסכם העקרוני שנחתם אתמול למיזוג שלוש חברות הכבלים - מתב, תבל וערוצי זהב. בהודעה נאמר כי בעלי המניות בחברות הכבלים: מתב, קבוצת פישמן, ידיעות אחרונות והבנקים, הסכימו בעל פה על עקרונות המיזוג, להוציא את הסכם המימון לחברה הממוזגת.

בהודעה נאמר עוד כי כחלק מהמיזוג, צפויה תבל למכור למתב כ-125 אלף מנויים לפי שווי מנוי של כ-1,350 דולר למנוי - הבנקים הסכימו לכך. מדובר בשווי למנוי הגבוה בכ-17% מהשווי לפיו ביצעו הבנקים את המחיקות על חובות חברות הכבלים, בהתאם להנחיות של המפקח על הבנקים. המכירה של מנוים על ידי תבל למתב נועדה לאזן את החוב הנמוך של מתב עם החוב הגבוה יותר שתישא חברת הכבלים הממוזגת. כל בנק יחזיק במניות החברה הממוזגת בנפרד, ובסך הכל יחזיקו הבנקים בפחות מ-30% מהמניות של החברה הממוזגת.

ארבעה רגולטורים - המפקח על הבנקים, הממונה על ההגבלים העסקיים, משרד התקשורת והמועצה לשידורי כבלים ולוויין - יידרשו ללמוד בחודשים הקרובים את פרטי מיזוג הכבלים שסוכם אתמול בין בעלי המניות בחברות ובין הבנקים שמחזיקים במניות תבל, ולהחליט אם לאשר אותו ותחת אילו תנאים.

אחד הרגולטורים אומר הבוקר, כי "העובדה שהבנקים אינם מחזיקים בגרעין השליטה בחברת הכבלים הממוזגת היא דבר טוב וחשוב, אך נצטרך לראות אם אחזקה של 30% על ידי הבנקים במניות החברה הממוזגת היא הסכם שנוכל לחיות איתו". אותו בכיר מעריך גם כי אישור מיזוג הכבלים ייארך יותר מארבעה חודשים.

האחזקות בחברת הכבלים הממוזגת צפויות להיות כאלה: הבנקים - לאומי, הבינלאומי, דיסקונט והפועלים - יירדו לאחזקה של 30%, לעומת כ-41% שהיו אמורים לקבל על פי סיכומים קודמים; יתר בעלי המניות יחזיקו יחדיו בכ-47% מחברת הכבלים הממוזגת, כשאליעזר פישמן יחזיק ב-16.3%, נוני מוזס יחזיק ב-16%, יצחק תשובה יחזיק ב-14.6% והציבור יחזיק ב-23.1%.

הבנקים, שמחזיקים גם בכ-17.6% ממניות בזק, החליטו לרכוש לאחרונה את המניות מידי הכונס אלקס הרטמן, כך שכל בנק יקבל את חלקו במניות על פי היחס שלו בחוב ויוכל לבצע מכירה עצמאית של המניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully