וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממשלת יפאן: הכלכלה ממשיכה להידרדר בעקבות הירידה בצריכה הפרטית וביצוא

דפנה מאור

11.7.2001 / 8:56

השקעות ההון במגזר העסקי הלא-יצרני הן נקודת האור היחידה כעת - לפי הדו"ח החודשי של הממשלה

ממשלת יפאן אמרה היום כי כלכלת יפאן ממשיכה להידרדר בעקבות הירידה בצריכה הפרטית וביצוא. הדו"ח הטרי ממשיך להצביע על כיוון שלילי עבור המשק השני בגודלו בעולם, לאחר שממשלת יפאן כבר הורידה את תחזיותיה בחודש יוני. ברבעון הראשון של 2001 נרשמה ירידה של 0.2% בתמ"ג, ושיעור האבטלה הגיע בחודש מאי לשיא של 4.9%.

הכלכלה ממשיכה להיחלש, נאמר בדו"ח החודשי של ממשלת יפאן. נטל של חובות אבודים פוגע במערכת הפיננסית, ההאטה הגלובלית פוגעת ביצוא וברווחי התאגידים, והצרכן היפאני, המבוהל מהאבטלה העומדת בפתח, מקטין עוד יותר את הצריכה, שגם כך ידועה לשמצה במימדיה הצנועים. נקודת האור היחידה בדיווח הממשלתי היא המגזר העסקי, הממשיך להגדיל את השקעות ההון שלו, בעיקר בתחום הלא-יצרני.

הממשל ביפאן, בראשותו של ג'וניצ'ירו קואיזומי, הבטיח לבצע רפורמות שיוציאו את הכלכלה מהמיתון המתמשך ביותר שרשמה מאז מלחה"ע ה-2. קואיזומי אמר השבוע כי הרפורמות האגרסיוויות המתוכננות ביפאן יהיו כואבות, אך "יפאן תהיה בצרות צרורות אם לא נבצע את הרפורמות המבניות".

"איני חושב שאנחנו יכולים לעודד את הכלכלה על ידי צעדים פיסקליים או על ידי הנפקת אג"ח ממשלתיות נוספות. האנשים יסבלו מכך ששערי הריבית יעלו, ומכך שהרפורמות המבניות יהיו איטיות", אמר קואיזומי בראיון לרשת הטלוויזיה פוג'י.

המגזר הפיננסי ביפאן מוביל את רשימת הגורמים לאי יכולתה של יפאן להיחלץ מקשייה. הבנקים כורעים תחת נטל של חובות אבודים: באפריל קבעה הממשלה שעל הבנקים למחוק חובות בהיקף של 11.7 טריליון ין (100 מיליון דולר) תוך שנתיים, אולם נטל החובות הבלתי מסופקים ביפאן כולו מוערך ב-150 טריליון ין (1.3 טריליון דולר).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully