וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הין נחלש בעקבות תחזיות שליליות של ממשלת יפאן; היורו נסחר ללא שינוי ב-85.43 סנט

דפנה מאור

11.7.2001 / 9:35

הדו"ח הכלכלי החודשי של ממשלת יפאן גורס כי הצריכה הפרטית והיצוא במדינה ממשיכים להיחלש

הין נחלש לרמה של 125.64 ין לדולר לאחר שממשלת יפאן אמרה היום כי כלכלת יפאן ממשיכה להידרדר בעקבות הירידה בצריכה הפרטית וביצוא. אתמול הגיע הין לרמה של 124.98 ין לדולר. מול היורו ירד הין ל-107.33 ין ליורו, לעומת 107.22 ין ליורו אמש. במסחר ביורו נרשמה יציבות והמטבע האחיד נסחר ב-85.43 סנט.

הדו"ח הטרי של ממשלת יפאן ממשיך להצביע על כיוון שלילי עבור המשק השני בגודלו בעולם, לאחר שממשלת יפאן כבר הורידה את תחזיותיה בחודש יוני. ברבעון הראשון של 2001 נרשמה ירידה של 0.2% בתמ"ג, ושיעור האבטלה הגיע בחודש מאי לשיא של 4.9%.

הכלכלה ממשיכה להיחלש, נאמר בדו"ח החודשי של ממשלת יפאן. נטל של חובות אבודים פוגע במערכת הפיננסית, ההאטה הגלובלית פוגעת ביצוא וברווחי התאגידים, והצרכן היפאני, המבוהל מהאבטלה העומדת בפתח, מקטין עוד יותר את הצריכה, שגם כך ידועה לשמצה במימדיה הצנועים. נקודת האור היחידה בדיווח הממשלתי היא המגזר העסקי, הממשיך להגדיל את השקעות ההון שלו, בעיקר בתחום הלא-יצרני.

הין נסחר קודם לפרסום הדו"ח בעליות לאחר שנגיד הבנק של יפאן אמר כי הוא אינו מתנגד למטבע חזק. דבריו נאמרו לפני ישיבת הממשלה. בשל ההאטה הכלכלית שומר הבנק המרכזי על ריבית הקרובה לאפס ואינו מגדיל את היצע הכסף בשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully