וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המסחר נפתח בירידות של כ-1%; כור יורדת בכ-2.5% עקב התנגדות בנק הפועלים לכניסת שרפ"ק לקונצרן

גולן פרידנפלד

11.7.2001 / 10:12

מניות קבוצת אי.די.בי יורדות בכ-3% בממוצע; מתב עולה בניגוד למגמה בשיעור של 4.5%

לאחר הירידות אמש בנאסד"ק בשיעור של 3.15% וחציית קו 2,000 הנקודות כלפי מטה, פותחת היום הבורסה התל אביבית את יום המסחר בירידות שערים של כ-1%. האינדיקטורים השליליים שמגיעים מכיוון המשק האמריקאי (עלייה של 0.2% במלאי של חברות קמעוניות) ממשיכים להקשות על המשק בארה"ב, וזה משפיע כמובן על הלך הרוח בקרב המשקיעים המקומיים.

מדד המעו"ף יורד ב-1.07% לרמה של 426.86 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-0.8% ומדד התל-טק יורד ב-1.4%.

מחזורי המסחר הבוקר חוזרים להיות נמוכים ומסתכמים ב-8 מיליון שקל, לאחר שהמחזור במניית בנק הפועלים חוזר למימדים הטבעיים שלו. בשעה זו מסתכם מחזור המסחר במניה ב-1.3 מיליון שקל והיא יורדת ב-0.2%.

מניית כור יורדת ב-2.4% ופועלים השקעות פותחת את יום המסחר בירידות של 4%, על רקע הידיעה ב"ידיעות אחרונות" כי בנק הפועלים הודיע לראשי כור על התנגדותו לעסקה עם קבוצת שרם פודים קלנר . לפני כשבועיים פורסם כי קבוצת שרפ"ק הציעה לכור להזרים לה סכום של כ-150-200 מיליון דולר, ובתמורה תנפיק כור איגרות חוב להמרה שיעניקו לקבוצת שרפ"ק את האפשרות לרכוש כ-20% מהון המניות של כור.

להערכתו של בנק הפועלים, לכור אין בעיה לקבל אשראי בנקאי, ולכן אין לה צורך בהזרמת המזומנים של קבוצת שרפ"ק.

מניות קבוצת אי.די.בי רושמות ירידות שערים, כאשר מניית אי.די.בי אחזקות מאבדת 3.2%, מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-2.4%, מניית כלל תעשיות יורדת ב-3.5% ומניית דסק"ש יורדת ב-3%.

מניית טבע , שעלתה אתמול בשיעור של 2.7%, מאבדת היום 1%. ההערכות בשוק הפרמצבטיקה מדברות על מועמדותה של טבע לרכישת פיירפק, שהינה חברה בת של חברת מיילן האמריקאית. בטבע עדיין מסרבים להתייחס להערכות אלה ומעדיפים לדבר ברגע שיבוצעו פעולות בפועל.

מניית זאבי מחשבים צפויה להגיב בהמשך יום המסחר לפרסום ב"ידיעות אחרונות" כי היא מתכוונת למכור את אחזקותיה בסימטרון (64%) לפי שווי של 18 מיליון דולר, הגבוה משווי השוק של החברה פי 3. מניית סימטרון נסחרת בסמול קאפ בשווי של 77 סנט בלבד ובקופתה של החברה כ-9.5 מיליון דולר.

מרבית המניות הדואליות פותחות במגמה שלילית. פורמולה יורדת ב-3%, ריטליקס יורדת ב-2.7%, מניית אלרון מאבדת 3% ואלביט מאבדת 4.4%.

מנגד, בולטת מניית מתב עם עלייה של 4.5% למרות פער שלילי שפתחה בשיעור של 2.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully