וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

IBM הציגה צג שטוח חדש עם איכות של תמונה מודפסת

TheMarker.com שירות

11.7.2001 / 10:31

בעל יכולת הפרדה גבוהה פי 12 - 200 פיקסלים לאינץ'; ישמש ליישומים מדעיים והנדסיים ולתעשיית ההוצאה לאור

IBM הציגה אתמול צג השטוח בעל ההפרדה הגבוהה ביותר בעולם. הצג החדש מאפשר הצגת תמונות באיכות צילום גבוהה ומתאים במיוחד ליישומים מדעיים והנדסיים, לתעשיית ההוצאה לאור, לתחומי הרפואה ולמשימות עסקיות ובנקאיות.

על המסך של הצג, IBM T220, ניתן להציג פרטים ברמת הפרדה גבוהה פי 12 בהשוואה לצגים שהיו זמינים עד עתה. הצג השטוח בגודל 22.2 אינץ', מציע הפרדה של 200 פיקסלים לאינץ' ובסך הכל יותר מ-9 מיליון פיקסלים על המסך כולו. רמת ההפרדה הזאת מאפשרת הצגת תמונות באיכות קרובה למציאות, שלא הייתה אפשרית בעבר.

היישומים האפשריים לטכנולוגיה החדשה של IBM כוללים את תחומי הרפואה, חיזוי מזג האוויר, הוצאה לאור ועיצוב גראפי, בנקאות, פיתוח מוצרים, מיפוי לווייני - ואף הצגה בו -זמנית של מספר ערוצי טלוויזיה בהפרדה גבוהה.

רופאים יוכלו להשתמש, למשל, בצג החדש לצפייה דיגיטאלית בתמונות רנטגן, שהועברו עד עתה בפילם בלבד. כך, אפשר יהיה להתייעץ עם מומחים מכל העולם באמצעות האינטרנט.

הצג החדש של IBM מבוסס על טכנולוגיה שפותחה במעבדות החברה בארה"ב וביפאן. הגביש הנוזלי שבצג הזה עושה שימוש ראשון מסוגו באלומיניום במקום במוליבדנום וטנגסטן, שתי המתכות המשמשות באורח מסורתי בתעשיית הצגים.

IBM כבר הדגימה גם צגים ניסיוניים המבוססים על מוליכי נחושת, והיא מתכוונת להשתמש בנחושת במסגרת מערכות התצוגה העתידיות שלה. אלומיניום ונחושת הן מוליכות חשמליות טובות יותר וקלות יותר לעיבוד, מה שיאפשר בעתיד הורדה של מחיר הצגים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully