וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה החדשה בשווייץ מצפה לרישומן למסחר של חברות ישראליות נוספות

אלי דניאל

11.7.2001 / 12:21

כך מדווחת רויטרס; עד היום נרשמו למסחר שחל, אורידיון וקארד גארד; בבורסה מציינים כי מאז החל המשבר בנאסד"ק פונות החברות הישראליות יותר ויותר לאירופה

הבורסה החדשה של שווייץ (Swiss SWX New Market) מצפה כי עוד חברות ישראליות ירשמו את מניותיהן למסחר שם, כחלק מהמגמה המתרחבת באירופה לפיה חברות טכנולוגיה הזקוקות להשקעה נוספת מנפיקות את מניותיהן, כך מדווחת סוכנות רויטרס.

במהלך השנתיים בהן היא פועלת נרשמו למסחר בבורסה החדשה בשווייץ 16 חברות מתחומי הטכנולוגיה הרפואית, טכנולוגיית המידע והטכנולוגיה הזעירה. 3 מבין החברות הללו הינן חברות ישראליות - שחל , אורידיון וקארד גארד - שעוסקות כולן בתחום הטכנולוגיה הרפואית.

פרנסיס ברונשטיין, סמנכ"לית הבורסה החדשה של שווייץ, אמרה בכינוס ביוטכנולוגיה שנערך בעין בוקק: "אנו סבורים כי נראה יותר ויותר חברות ישראליות שייצאו לציבור בבורסה שלנו, אם כי קשה לחזות את מסגרת הזמן לנוכח תנאי השוק".

ברונשטיין העריכה כי בין 5 ל-7 חברות נוספות ינפיקו את מניותיהן לציבור במהלך שנת 2001 בבורסה החדשה בשווייץ, אולם היא סירבה לומר באם אחת או יותר מהחברות הללו הן ישראליות.

ברונשטיין התייחסה גם לכך שרק 27 חברות ישראליות רשומות למסחר בבורסות אירופה, בהשוואה ללמעלה מ-100 חברות אשר מניותיהן רשומות למסחר בארה"ב, ואמרה: "אני סבורה שהמשוואה הזו הולכת ומשתנה. חברה המחפשת משקיעים בינלאומיים יכולה להשיג כאלה גם מבלי שתירשם למסחר בארה"ב ובשוק המרוחק ממנה גיאוגרפית".

בבורסה החדשה בשווייץ מציינים כי מניית קארד גארד הישראלית נחשבת כבעלת הביצועים הטובים ביותר מבין המניות הנסחרות שם, ומאז הונפקה גדל שוויה באופן משמעותי, בשונה ממספר חברות ישראליות אחרות שמניותיהן נסחרות בבורסות אירופה השונות אשר שוויין ירד.

מאז הונפקה קארד גארד בחודש נובמבר 1999 זינקה מנייתה בלמעלה מ-300%. מניית אורידיון טיפסה בלמעלה מ-50% מאז הנפקתה. לעומתן, מניית שחל איבדה מאז הונפקה בחודש נובמבר האחרון כ-20% משוויה, אולם בבורסה החדשה בשווייץ מציינים כי מדובר בירידה קטנה יחסית בהשוואה למפולת של 40% עד 90% שנרשמה בשערי מניותיהן של חברות ישראליות אחרות הנסחרות באירופה.

אחד מבנקאי ההשקעות השווייצרים אשר הגיעו לכינוס הביוטכנולוגיה בעין בוקק ציין כי "הנאסד"ק הוא כמו קזינו - חברות טסות מעלה במהירות אבל במקביל הן גם מתרסקות במהירות. האירופאים מגיבים אף הם למחירי המניות, אבל בצורה הרבה יותר מתונה".

אותו בנקאי הוסיף כי "ב-18 החודשים הקרובים יותר חברות יירשמו למסחר בבורסות אירופה מאשר בנאסד"ק. בכלל, מאז החל המשבר בנאסד"ק חברות ישראליות רבות מעדיפות לשווק עצמן באירופה מאשר בארה"ב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully