וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקוסטאר מספקת אוויר לנשימה לסטארבנד: השקיעה 50 מ' דולר נוספים והגדילה את השקעתה ל-60%

גתית פנקס

11.7.2001 / 15:37

בשלב הראשון ההחזקה תוגדל מ-17.6% ל-32%, ואם השקת הדור הבא של הלוויינים ע"י גילת ואקוסטאר תעמוד ביעדים, היא תוכל להגדיל את חלקה הלאה; בכך היא הופכת לבעלת השליטה במיזם במקומה של גילת

מההודעה של חברת גילת לוויינים מהיום נראה כאילו היא הצליחה לפתור ולו במעט את מצוקת המזומנים של מיזם האינטרנט הביתי שלה, סטארבנד: החברה הודיעה היום כי אחת מהמשקיעות במיזם, אקוסטאר (סימול DISH) תזרים 50 מיליון דולר נוספים לקופתה המדולדלת של סטארבנד ותגדיל את החזקתה בחברה ל-32%. בכך תהפוך אקוסטאר לבעלת השליטה במיזם במקומה של גילת.

החזקה זו תוכל לצמוח ל-60% בהמשך, בהתאם לאבני דרך שהציבו אקוסטאר וגילת. לתהליך קוראות החברות "ארגון מחדש", כאשר משמעו היא, למעשה, דילול של בעלי המניות הקיימים.

טרם הגדלת חלקה של אקוסטאר, גילת לוויינים החזיקה בכ-40% מהון מניות סטארבנד; מיקרוסופט ואקוסטאר (שהיא המתחרה הגדולה של DirectTV), שהשקיעו עד כה 50 מיליון דולר כל אחת, החזיקו ב-17.6% כל אחת; ING שהשקיעה 25 מיליון דולר, החזיקה ב-8.9% מהון מניותיה של סטארבנד ו-6% נוספים הוחזקו בידי הנהלת החברה.

שלוש השותפות האחרות שילמו עבור חלקן במזומן, ואילו גילת משלמת על ידי כך שהיא מספקת לסטארבנד ציוד - בינתיים במחירי הפסד. גילת לוויינים מתמחה בייצור תחנות שידור לווייניות זעירות (VSAT) אל החלל. החברה היא אחת משתי השחקניות המובילות בעולם בתחום תחנות השידור הזעירות באמצעות לוויין - שוק שמיועד בעיקר לארגונים שמעוניינים להעביר את תקשורת הנתונים רחבת הפס שלהם באמצעות לוויין.

סטארבנד מתמקדת בשוק הביתי והרציונל שבהקמתה היה לנצל את יכולת העברת התקשורת באמצעות לוויינים של גילת לשוק הביתי (שעד אז נוצלה בעיקר לשוק הארגוני של החברות הגדולות). החברה מספקת פיתרון העברת תקשורת דו כיוונית לוויינית ללקוחות שלא חייבים להיות בעלי גישה לאינטרנט מהיר ורחב פס, באמצעות התשתיות הקיימות. שריפת המזומנים של סטארבנד היא עצומה, ורק בשנת 2000 ההפסדים שהיא ייצרה היו של יותר מ-82 מיליון דולר.

אקוסטאר אף התחייבה להשיק דור חדש של לוויינים שישרת את מה שהיא מגדירה כ"דרישה גוברת לשירותי אינטרנט מהיר". גילת תספק לאקוסטאר בתמורה את הקניין הרוחני שבידיה על הטכנולוגיה הלוויינית ומומחיות של מהנדסים. בנייה של הלוויינים החדשים צפויה להתחיל עד סוף 2001.

צור פלדמן, מנכ"ל סטארבנד, אמר היום כי הוא שמח על ההשקעה של אקוסטאר, שמראה את המחויבות של החברה. הוא ציין כי היא תספק לסטארבנד את ערוצי ההפצה והמומחיות שלה בנושא. "המחויבות של החברה בשילוב עם 'המודל 360' שהשקנו לא מכבר, תאפשר לנו להתמקד בפנייה לשוק האמריקאי ולהציע שירותי אינטרנט מהיר", הוא אומר.

כתוצאה מכך, אקוסטאר תגדיל את מספר חברי הדירקטוריון שלה בסטארבנד ל-4 מתוך 7 דירקטורים קיימים, כאשר השלושה הנותרים יהיו בידי גילת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully