וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבאה בתור היא מרקורי? בליהמן ברדרס מביעים חשש לגבי יכולתה לעמוד בתחזיות להמשך השנה

גיא ימין

11.7.2001 / 17:21

מותירים המלצת "קנייה חזקה" ואת התחזיות לרבעון השני, אך מדווחים על האטה בהוצאות מצד הלקוחות, שמתפשטת גם לאירופה

"מסר מעורב משותפותיה של מרקורי" - זו הכותרת שבחרו לתת בבית ההשקעות ליהמן ברדרס לדו"ח שפירסמו היום על מרקורי לקראת פרסום תוצאות הרבעון השני ב-18 לחודש.

בליהמן לא מורידים את המלצת ה"קנייה חזקה", ומותירים על כנה את תחזית ההכנסות והרווח, כמו גם את מחיר היעד של 58 דולר, אך זה לא מונע מהאנליסט ניל הרמן, ברוח הימים, להביע תהיות לגבי התוצאות של ענקית הבדיקות והניטור.

המשמעות האופרטיווית של הדברים היא שיהיה צורך לבדוק היטב את המאזן של החברה, מעבר ליכולתה לסמן בחיוב את סעיפי ההכנסות והרווח שבדו"ח הרווח וההפסד.

יש לצפות, כך מעריכים בליהמן, לשחיקה במאזן של מרקורי, שתבוא לידי ביטוי בירידה מתזרים המזומנים מפעילות שוטפת. בנוסף, מרקורי נאלצה ככל הנראה לסחוט את צבר ההזמנות שלה על מנת לעמוד בתחזית ההכנסות לרבעון השני, של 95.5 מיליון דולר, כך שצפויה עלייה קלה בלבד בהכנסות הנדחות לעומת הרבעון הראשון של השנה.

ומה עם המשך הדרך?

השאלה העיקרית היא האם תותיר מרקורי את תחזיותיה השנתיות על כנן. הדאגה נובעת בעיקר מההאטה המתגברת באירופה, המספקת 25% מהכנסות החברה. האטה זו היתה אחת הסיבות לאזהרת הרווח של המתחרה רטיונל סופטוור (סימול: RATL) מהשבוע שעבר, אזהרה ששולחת סיגנל שלילי לגבי נכונותם של הלקוחות להשקיע בתחום, וזו איבדה יותר מ-30% מאז אמצע יוני.

ומה אומרים המשווקים של החברה? הבשורות מכיוונם, כפי שנכתב בכותרת, הן מעורבות. בפן החיובי יכולה מרקורי להתעודד מכך שאלו מדווחים על המשך הפעילות האינטנסיווית ועל שמירה על מעמדה ועל נתח השוק שלה. יתרה מזאת, החולשה עליה הצביעו באזהרותיהן לרבעון המתחרות עשויה לסייע למרקורי להגדיל את אחיזתה בשוק ולהתפשט לחטיבות חדשות אצל לקוחות קיימים.

בפן השלילי, לעומת זאת, גוברים הקולות המצביעים על קיטון בדרישה ליישומי החברה, בעיקר מכיוון הלקוחות הקטנים והבינוניים, המעדיפים לבחון את ההחזר על ההשקעה לטווח הקצר על פני התועלת בטווח הארוך. לקוחות נוספים דוחים בדיקת אפליקציות קיימות ככל הניתן, בשל הקיצוצים בתקציב של IT.

החדשות הרעות, אם כן, הן כי העמידה בתחזיות לרבעון השלילי מוטלת בספק, אך לטווח הארוך, עשויה מרקורי למצוא עצמה בסביבה תחרותית פחות, ובסביבה עסקית בה יש לה יתרון מובהק.

המשקיעים, על כל פנים, מסתכלים על הטווח הקצר. בשעה זו מאבדת המניה 12.1% למחיר של 38.7 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-3.5 מיליארד דולר. זאת לאחר שבחמשת הימים האחרונים רשמה ירידה מצטברת של 27%.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully