וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לוויינים צופה עמידה בתחזית הכנסות של 125 מיליון דולר ברבעון השני

גיא ימין

11.7.2001 / 19:29

בניכוי ההוצאות החד פעמיות תעמוד בתחזית רווח של 15 סנט למניה, ואולי אף תעקוף אותה; מעריכה כי ההוצאות החד פעמיות יגיעו עד 18 מיליון דולר

לאחר ששיחררה הודעה בדבר הזרמה של 50 מיליון דולר למיזם האינטרנט ביתי סטארבנד, שולחת הנהלת גילת לוויינים הודעה חיובית נוספת לשוק.

גילת מדווחת כי היא מצפה לעמוד בתחזית ההכנסות והרווח הגולמי לרבעון השני. בימים כאלה אין זה עניין של מה בכך, והדבר נכון במיוחד עבור חברה כמו גילת, שמשקיעיה ידעו מרורים בעקבות אי עמידה בתחזיות, במיוחד אחרי הרבעון הראשון, בו רשמה הפסד של 2.5 דולרים למניה, בניכוי הוצאות חד פעמיות.

היום מודיעה החברה כי היא מצפה להפסד של 42 עד 63 סנט למניה, אך חישוב מהיר מעלה כי בניכוי ההוצאות החד פעמיות לרבעון, מצליחה החברה לעבור לרווחיות כמתוכנן, והיא תציג אם כן רווח של 15 סנט למניה, כפי שהעריכה עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון.

מאחר שהחברה מספקת היום טווח הוצאות חד פעמיות הנע בין 15 ל-18 מיליון דולר, עולה כי היא עשויה להציג רווח למניה שיגיע עד 22 סנט. ההוצאות החד פעמיות כוללות בין היתר הוצאות מימון והוצאות בגין השקעות בחברות, והן נמוכות משמעותית מסכום של 48 מיליון דולר ברבעון הראשון. משמעות העמידה בתחזית ההכנסות היא הגעה לרף של 125 מיליון דולר לו התחייבה החברה עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון.

"אנו מרוצים מכך שהחברה מצליחה לעמוד בתחזית ההכנסות על אף תנאי השוק הקשים. העמידה בתחזיות מושגת על אף מצבו הפיננסי של סטארבנד במהלך הרבעון, שלא איפשר מכירות ציוד למיזם בהיקף משמעותי", אמר יואל גת, מנכ"ל גילת. הוא הוסיף כי ההוצאות החד פעמיות עשויות לשרת את החברה לטווח הארוך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully