וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיטיבנק: נפתח סניף קמעוני עד סוף 2001

הארץ

12.7.2001 / 7:23

לפני כשנה הצהירו ראשי הבנק כי בכוונתם לפתוח סניף קמעוני בישראל עד לסוף הרבעון השני של 2001

מאת עמית שרביט

סיטיבנק לא פתח סניפים קמעוניים בישראל ברבעון השני של 2001, בניגוד ליעדים שהציב, ולמרות ההצהרות הרשמיות של ראשי הבנק. עד כה פעל הבנק בישראל בתחום העסקי בלבד.

לפני כשנה הכריז סיטיבנק כי בכוונתו להיכנס לתחום הבנקאות הקמעונית בישראל עד סוף הרבעון השני של 2001. כמו כן הודיע הבנק כי הוא מתכנן לפתוח כמה סניפים קמעוניים במקומות שונים בישראל, בהם הרצליה.

סיטיבנק הוזכר בעבר כמתמודד פוטנציאלי על רכישת השליטה בלאומי , אף שראשי הבנק מעולם לא הודיעו על כך בפומבי.

רכישת לאומי או בנק בינוני אחר דוגמת המזרחי , הן חלק מהאלטרנטיבות העומדות בפני ראשי הבנק. בסיטיבנק הכחישו בעבר כי התבצעו מגעים ראשוניים עם בנק המזרחי לגבי רכישתו.

בכירים בענף הבנקאות מעריכים כי היעדים של סיטיבנק בישראל לא מומשו, מאחר שמצב המשק המקומי כיום שונה מהותית מאשר המצב לפני שנה. לפיכך ההיערכות לכניסה לתחום הקמעוני השתנתה בבנק.

מסיטיבנק נמסר כי הבנק ממשיך בתוכניותיו לפי לוחות הזמנים שנקבעו. הנהלת הבנק הבהירה כי בכוונתה להיכנס לפעילות בתחום הקמעוני ב-2001, וכי היא ממשיכה בהכנות לכך.

עוד נמסר כי במסגרת ההכנות ישיק הבנק בקרוב שורה של מוצרים קמעוניים המיועדים לצרכים השונים של מגזר משקי הבית, וכי בכך מיישם הבנק את מדיניותו כפי שבוטאה בעבר. תחום הבנקאות הקמעונית מתאפיין בתחרות נמוכה למדי. כמו כן, המרווח הפיננסי בתחום משקי הבית גבוה משמעותית מהמגזרים האחרים, ומהווה מקור הכנסה עיקרי לבנקים. לדוגמה, הבנקים הגדולים, פועלים ולאומי, חולשים על כ-%80 מהשוק.

השוק הקמעוני תרם ב-2000 לרווח לפני מס של בנק הפועלים 41%, ולרווחי בנק לאומי - 54%.

ב-96' פתח סיטיבנק נציגות בישראל, וב-99' פתח את הסניף העסקי בתל אביב המנוהל על ידי ננדן מר. עם העסקות שהיה מעורב בהן נמנות הקונסורטיום למימון הקמת חברת פרטנר; מימון עסקת רכש עבור חברת אל על בכ-250 מיליון דולר; ומימון עסקה ליצוא של מוצרי טלקום בהיקף של 55 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully