וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקבל בטרומית: שכר גבוה ממיליון ש' לא יוכר לצורכי מס

הארץ

12.7.2001 / 9:26

המעביד יישא במלוא ההוצאה; הצעת החוק עברה אתמול בניגוד לעמדת הממשלה

מאת צבי זרחיה

כל הוצאת שכר בסכום של יותר ממיליון שקל לשנה לא תוכר לצורכי מס הכנסה, והמעביד המשלם אותה יישא במלוא ההוצאה - כך עולה מהצעת חוק שהתקבלה אתמול בקריאה טרומית במליאת הכנסת, בניגוד לעמדת הממשלה. בעד הצעת החוק, שהוגשה על ידי ח"כ רן כהן (מרצ) הצביעו 18 ח"כים, מול 15 שהתנגדו. כהן אמר כי אין שום סיבה שהפערים החברתיים ימשיכו להתרחב, ושהעשירים ביותר ימשיכו להתעשר, בעוד שהמדינה תכיר בהוצאות דמיוניות כאלה כהוצאה מוכרת לצורכי מס.

להלן כמה הצעות חוק פרטיות שהתקבלו אתמול בקריאה טרומית:

* גובה קצבת הזקנה לקשיש שאין לו הכנסה אחרת יעלה מ-1,114 שקל לחודש ל-2,939 שקל לחודש - כך עולה מהצעת חוק פרטית שהגיש ח"כ מוטי משעני (גשר). הצעת החוק התקבלה בניגוד לעמדת שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי. בעד ההצעה הצביעו 25 ח"כים, ו-17 ח"כים התנגדו לה.

עוד נקבע, כי קשיש הזכאי לקצבת השלמת הכנסה יקבל קצבה של 1,853 שקל לחודש. הצעת החוק גם קובעת כי זוג קשישים יקבלו קצבה חודשית של 3,496 שקל, לעומת 2,795-1,671 שקל כיום.

* אדם שהוצא נגד חברה שבבעלותו צו פירוק לא יוכל להקים חברה אחרת באותו תחום במשך 5 שנים - כך קובעת הצעת חוק שהתקבלה בקריאה טרומית ברוב של 31 (ומתנגד אחד). ח"כ אפי אושעיה (עבודה), שהגיש את ההצעה, אמר שהיא באה לסתום פרצה בחוק, ולמנוע מצב שבו בעלי חברה שפשטה את הרגל או פורקה פותחים חברה חדשה, ולא נושאים בתוצאות הכלכליות ובחובותיהם לעובדים ולנפגעים אחרים.

* עובדי חברת החשמל יקבלו חשמל חינם רק עד לסכום השווה לפי 2 מהיקף הצריכה של משפחה ממוצעת; כל צריכה של עובד חברת חשמל מעבר לסכום זה תחויב בתשלום על ידי העובד - כך עולה מהצעת חוק שהוגשה על ידי ח"כ אברהם פורז (שינוי), והתקבלה בקריאה טרומית.

פורז אמר שאין די בכך שהצריכה חינם של עובדי החברה הוגבלה ל-25 אלף קוט"ש, כאשר הצריכה הממוצעת היא 5,000 קוט"ש. לדבריו, זו שערורייה שהעובדים מנצלים את צריכת החינם לצריכה מופרזת, בשעה שהחברה מצויה בקשיים כלכליים.

* קשיש המקבל קצבת סיעוד ימשיך ליהנות ממנה גם אם יימצא במוסד סיעודי - כך עולה מהצעת חוק שהגיש ח"כ חיים כץ (עם אחד) שהתקבלה בקריאה טרומית. לדברי כץ, מדובר בתיקון עוול הנגרם לקשישים שאינם מקבלים עזרה סיעודית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully