וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ הורה לשטרום שלא לקיים שימוע ללשכת עוה"ד בחקירה נגדה

הארץ

12.7.2001 / 9:54

עתירת הלשכה היא המשך לחקירה שנפתחה נגדה על ידי הממונה ב-2000 בחשד לעבירות על חוק ההגבלים העסקיים

מאת בן-ציון ציטרין

בג"ץ הוציא שלשום צו ביניים המורה לממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, שלא לקיים שימוע ללשכת עוה"ד כחלק מבדיקה שהוא עורך נגד הלשכה; הצו הוצא לבקשת לשכת עורכי הדין.

השופטת דורית בייניש החליטה, כי עתירת הלשכה תיקבע לשמיעה בפני הרכב של שלושה שופטים עד לסוף יולי, ולקראת הדיון בעתירה מתבקשת הרשות להגבלים עסקיים להגיש את תגובתה בכתב. המועד האחרון לקיום השימוע היה אתמול.

עתירת הלשכה היא המשך לחקירה שנפתחה נגדה על ידי הממונה ב-2000 בחשד לעבירות על חוק ההגבלים העסקיים. החקירה נפתחה בעקבות החלטות הוועד המרכזי ופורום עוה"ד המתמחים בנזיקין, שקראו לעורכי הדין החיצוניים המייצגים את חברת הביטוח מגדל להתנגד לכוונתה לשנות את תעריף שכר הטרחה שהיא משלמת להם בתביעות נזקי גוף.

הלשכה דורשת בעתירתה, שהוגשה באמצעות משרדי עוה"ד וינשטוק-זקלר ושות' ודן- כהן-שפיגלמן-ברק-זמיר ושות', כי הממונה יסביר התנגדותו להעמיד לעיונה את כל החומר הנמצא בתיק החקירה שנערך על ידיו נגדה בזמן סביר לפני השימוע.

לטענת הלשכה, הממונה בחר באופן סלקטיווי כמה מסמכים שאותם נאות להציג בפני נציגי הלשכה, והודיע מפורשות כי אינו רואה מקום להעביר ללשכה מסמכים נוספים מתוך התיק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully