וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין אישר הקמת פרויקט פרו-בונו לסיוע משפטי למעוטי אמצעים

אמיר הלמר

12.7.2001 / 18:00

עו"ד שחר ולנר: "אין לי ספק כי הפעלת הפרויקט תביא לתודעת הציבור את התרומה של עורכי הדין בכל הקשור לנגישות ציבור חסר אמצעים למערכת המשפטית"

הוועד המרכזי של לשכת עוה"ד אישר את הקמת פרויקט פרו-בונו לסיוע משפטי למעוטי אמצעים. במסגרת אישור הפרויקט החליט הוועד על מינויים של חמישה עורכי דין שירכזו את הנושא מטעם הלשכה.

בשלב הראשון ימונה רכז אחד ראשי שיישב בוועד המרכזי של הלשכה, ותפקידו (ביחד עם צוות שהוקם לעניין) יהיה לבחון את הקריטריונים לקבלת הסיוע, למפות את כלל הגופים הקיימים שעוסקים בנושא, לבחון את פעולותיהם וצרכיהם, לבנות תוכנית עבודה מסודרת לשיווק הפרויקט בקרב עורכי הדין ולגייסם לקחת בו חלק.

בשלב השני ימונו עוד 4 רכזים (אחד לכל מחוז) ותפקידם יהיה להפעיל את הפרויקט במסגרת המחוזות בהם יפעלו. בין השאר יהיה עליהם לפנות למתנ"סים, רשויות מקומיות, משרדי הרווחה וכל גורם אחר שראוי לשתף פעולה עימו, להפעיל את עורכי הדין במחוז ולנתבם לצרכים שייקבעו.

המטרה היא להקים מאגר של עורכי דין מתנדבים, המפולח לתחומי עיסוק משפטיים, אזור גיאוגרפי, סוג ההתנדבות המבוקש (ייעוץ ראשוני במתנ"ס, סיוע ותמיכה ליועצים צעירים, ניהול תיקים בודדים וכיו"ב) ועוד, ובמקביל לנתב באופן יעיל את עורכי הדין במאגר לאותם גורמים הנזקקים לשירות זה.

עו"ד שחר ולנר, מהפעילים בהקמת הפרויקט, אמר כי "בכל המדינות המערביות בעולם פועלות לשכות עורכי הדין בצורה נמרצת לקידומן של מטרות חברתיות, במיוחד בניצול המשאב המונופולי שלהן - הסעד המשפטי. נראה כי הגיעה העת שגם לשכת עורכי הדין בישראל, לאחר אוזלת יד של עשרות שנים בעניין, תיקח חלק בפעילות חשובה והכרחית זו".

ולנר הוסיף כי "כיום פועלים עורכי דין ומשפטנים רבים במסגרות התנדבותיות מגוונות שמטרתן מתן סעד משפטי למעוטי יכולת, ואולם כל אחד עושה זאת בצורה עצמאית ופרטית. אין לי כל ספק כי הפעלת הפרויקט תביא לתודעת הציבור את התרומה של עורכי הדין בכל הקשור לנגישות ציבור חסר אמצעים למערכת המשפטית, ותתרום רבות להצטרפותם של עורכי דין ומשפטנים נוספים למעגל ההתנדבות בתחום החשוב הזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully