וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: מגמת ההתחזקות בדולר נמשכת; עולה ב-0.15% ל-4.203 שקלים

גולן פרידנפלד

13.7.2001 / 9:38

בנק לאומי: המגמה הכללית בטווח הקרוב היא להתחזקותו של הדולר תוצאה של המצב הבטחוני וגל אזהרות הרווח בנאסד"ק

מגמת ההתחזקות בדולר נמשכת גם הבוקר והוא נסחר בפתיחה ברמה של 4.2034, עלייה של 0.15% לעומת השער היציג אתמול.

כלכלני בנק לאומי סבורים כי רמתו הנוכחית של שער הדולר אומנם גבוהה מהרמות אליהן הורגלנו בחודשים האחרונים, אולם רמה זו עדיין משקפת את יציבותו של המטבע המקומי. הכלכלנים מציינים כי שני גורמים פועלים בימים אלו משפיעים בכיוונים מנוגדים על הדולר:

מחד, המצב הבטחוני והתנודתיות הקיימת בבורסת הנאסד"ק שמחזקים את הדולר ומאידך פער הריביות הקיים בין ישראל לארה"ב ותנועות ההון לארץ שומרים, בינתיים, על יציבותו.

להערכת כלכלני לאומי, הירידה בתנועות ההון לארץ, הירידה בהמרות המט"ח וההשפעה הדומיננטית של המצב הבטחוני על מהלך המסחר יקבעו את מגמת המסחר בשקל-דולר כשהמגמה הכללית היא לכיוון התחזקותו של הדולר.

בחדרי העסקות אמרו הבוקר כי ההסלמה אתמול במצב הבטחוני והצהרתו של ראש הממשלה כי ישראל תגיב מעתה על כל פיגוע, בהחלט תורמת למגמת התחזקותו של הדולר.

בבית ההשקעות פריקו מציינים כי היצעי המט"ח לקראת המרות אמצע החודש תרמו לייסוף השקל אל מתחת לרמת ה-4.2, אולם להערכתם במידה שלא יהיו שינויים דרסטיים במשק כיוונו של הדולר הוא דווקא מטה אל עבר רמת ה-4.18 שקלים לדולר.

בפריקו ידעו לומר כי במידה שרמה זו תישבר כלפי מטה הרי שהדולר צפוי לחזור להיסחר סביב רמת ה-4.155 שקלים.

למרות מגמת ההתחזקות בדולר מחזורי המסחר היו בגדר הממוצע והסתכמו בכ-500 מיליון דולר כשהשיא נרשם ביום שישי האחרון - מחזור חריג של 767 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully