וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: מגמת ההתחזקות בדולר נמשכת; השער היציג נקבע על 4.206 שקלים

גולן פרידנפלד

13.7.2001 / 13:06

פיחות של 0.21% בשקל; מוריץ טוכלר: המשברים במטבעות העולמיים יוצרים לחץ לפיחות נוסף

מגמת ההתחזקות בדולר נמשכה גם היום ולאחר שנסחר בבוקר ברמה של 4.2034 נקבע השער היציג על 4.206 שקלים, עלייה של 0.21% לעומת השער היציג אתמול.

כלכלני בנק לאומי סבורים כי רמתו הנוכחית של שער הדולר אומנם גבוהה מהרמות אליהן הורגלנו בחודשים האחרונים, אך רמה זו עדיין משקפת את יציבותו של המטבע המקומי. הכלכלנים מציינים כי שני גורמים פועלים בימים אלו, בכיוונים מנוגדים על הדולר:

מחד, המצב הבטחוני והתנודתיות הקיימת בבורסת הנאסד"ק שמחזקים את הדולר ומאידך פער הריביות הקיים בין ישראל לארה"ב ותנועות ההון לארץ שומרים בינתיים על יציבותו.

להערכתם, הירידה בתנועות ההון לארץ, הירידה בהמרות המט"ח וההשפעה הדומיננטית של המצב הבטחוני על מהלך המסחר יקבעו את מגמת המסחר בשקל-דולר כשהמגמה הכללית היא לכיוון התחזקותו של הדולר.

בחדרי העסקות אמרו כי ההסלמה אתמול במצב הבטחוני והצהרתו של ראש הממשלה כי ישראל תגיב מעתה על כל פיגוע בהחלט תורמת למגמת התחזקותו של הדולר.

בבית ההשקעות פריקו מציינים כי היצעי המט"ח לקראת המרות אמצע החודש תרמו לייסוף השקל אל מתחת לרמת ה-4.2, אולם להערכתם במידה שלא יהיו שינויים דרסטיים במשק כיוונו של הדולר הוא דווקא מטה לעבר רמת ה-4.18 שקלים לדולר. בפריקו ידעו לומר כי במידה שרמה זו תישבר כלפי מטה הרי שהדולר צפוי לחזור להיסחר סביב רמת ה-4.1550 שקלים.

בחדר העסקות של מוריץ טוכלר מסרו כי המשבר במטבעות של מדינות כמו טורקיה, ברזיל, ארגנטינה ופולין יוצר לחץ על השקל שכן משקיעים זרים שמושקעים באותן מדינות נאלצים לפדות את האשראי שלהם ולשם כך זקוקים לדולרים. אותם דולרים נלקחים בין היתר מהשקעותיהם בארץ - תופעה שמגבירה את הלחץ על הדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully