וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנקים מערערים על החלטת בית המשפט להאריך הקפאת הליכי פשיטת הרגל של תע"ל

הארץ

13.7.2001 / 15:01

בהחלטתה האריכה השופטת ב-30 יום את תקופת הקפאת ההליכים, אך קבעה כי לא מדובר בשמירה מהותית על פעילות החברה, אלא במכירה הדרגתית של נכסיה

מאת אבי שמול

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בלהה גלאור, החליטה להתיר את המשך הפעלת הנאמנים להסדר הנושים של חברת תע"ל (תעשיות עץ לבוד) מקיבוץ משמרות; החברה, העוסקת בייצור ובשיווק חומרי גלם לתעשיית הריהוט, חבה לבנקים לאומי, הפועלים, דיסקונט, איגוד והבינלאומי - סכום של 52 מיליון שקל.

בהחלטתה האריכה השופטת ב-30 יום את תקופת הקפאת ההליכים, ואולם קבעה כי לא מדובר בשמירה מהותית על פעילות החברה, אלא במכירה הדרגתית של נכסיה ומציאת פתרון הולם לעובדים".

הבנקים טוענים כי המשך תפעול החברה גורם להם נזק מתמשך, וכי לא הועמד מקור מימון חיצוני נוסף לתפעולה. הבנקים פנו לבית המשפט בבקשה לערער על החלטתו מתחילת השבוע. בבקשת הבנקים, שהוגשה באמצעות עו"ד אורי גאון ממשרד בנימין לוינבוק, נטען כי מדו"ח טרבלסי בעניין תוכנית ההבראה, עולה כי התוכנית תסתיים בהפסד תפעולי של 3-2 מיליון שקל. לדברי הבנקים, אם יובאו בחשבון הוצאות המימון על החובות לבנקים - עשוי ההפסד השנתי להסתכם ב-8-7 מיליון שקל בשנה".

הבנקים הציגו בבקשתם את תקציב ההפעלה ליולי 2001, שהכינו הנאמנים עו"ד סולי וואנו ואהוד שוכטוביץ' ממשרד בר ניר, בר נתן ושוכטוביץ'. לפי תחזיתם, צפוי הפסד תפעולי נוסף בשיעור של 808 אלף שקל.

הבנקים התייחסו גם לתוכנית ההבראה שהוצעה בדו"ח טרבלסי. בדו"ח הוצעו שלוש אפשרויות להבראת החברה: האחת, מיזוג עם קלת אפיקים, המצויה בפירוק וניהול מיוחד. לטענת הבנקים, קלת אינה מעוניינת כלל במיזוג.

האפשרות השנייה שהוצעה - תוכנית הבראה דרסטית הכוללת פיטורי עובדים, סגירת מחלקה ומכירת שטחים. הבנקים טוענים כי התוכנית מנוגדת לעמדת הממשלה, המתנה את הסיוע בהמשך העסקתם הקבועה של לפחות 200 מהעובדים.

האפשרות השלישית כוללת קבלת סיוע ממשלתי והארכת היטל הבטחה למשך שנה לפחות. בבקשתם, הציגו הבנקים הודעה מטעם מנכ"ל משרד התמ"ס, שבה תנאים מצטברים לשלושת חודשי תחולת ההיטל. לדבריהם, התנאים כוללים מיזוג של תע"ל, קלת ולבידי אשקלון. לטענתם, החברה האחרונה חדלה מלהתקיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully