וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית ההשקעות אוסקר גרוס מעלה את המלצתו למניית גילת לוויינים מ"החזק" ל"קנייה ספקולטיווית"

נטע יעקבי

13.7.2001 / 22:50

האנליסט אהוד איזנשטיין: "ההון החדש שיוזרם למיזם האינטרנט סטארבנד יאפשר לו המשך צמיחה, ומה שיותר חשוב - יקטין את הסיכון שגרם לגילת"

בבית ההשקעות אוסקר גרוס מעלים את המלצתם למניית גילת לוויינים מ"החזק" ל"קנייה ספקולטיווית" בעקבות הודעת החברה על מכירת 14% מאחזקותיה במיזם האינטרנט הלווייני סטארבנד לחברת אקוסטאר (סימול DISH) תמורת 50 מיליון דולר.

במקביל לפרסום הודעה זו, הודיעה החברה כי היא מצפה לרווח תפעולי של 3-5 מיליון דולר ברבעון השני - נמוך מתחזיות קודמות של 7-8 מיליון דולר. הפער נובע מהוצאות חד פעמיות אשר יסתכמו ב-15-18 מיליון דולר ברבעון. נזכיר כי גילת כבר רשמה הוצאות חד פעמיות של 45 מיליון דולר ברבעון הראשון, ויחד עם ההוצאות של הרבעון השני אלה עשויות להסתכם ביותר מ-60 מיליון דולר מאז תחילת השנה.

אקוסטאר, אחת מהשותפות הקיימות של גילת במיזם סטארבנד, תגדיל את חלקה בו בשני שלבים. בשלב הראשון תרכוש אקוסטאר מגילת 14% מהון המניות בתמורה ל-50 מיליון דולר, אשר יוזרמו ישירות לסטארבנד ויאפשרו לו לרכוש מנויים חדשים. השלב השני, במסגרתו תגדיל אקוסטאר את חלקה בסטארבנד ל-60% ותרכוש למעשה את השליטה במיזם, יתרחש רק לאחר השקעתה של החברה בלוויין KA/KU, המבוסס על מוצרי גילת.

האנליסט אהוד איזנשטיין מקבל בברכה את מכירת חלקה של גילת בסטארבנד לאקוסטאר. "סוף סוף מקבל מיזם סטארבנד את העזרה הפיננסית שהיה זקוק לה", אומר איזנשטיין. "ההון החדש שיוזרם למיזם האינטרנט יאפשר לו המשך צמיחה, ומה שיותר חשוב - יקטין את הסיכון שגרם לגילת".

המיזם שרף כ-82 מיליון דולר ב-2000, ולכן ההתחייבות של אקוסטאר להרים לאוויר לוויין בשווי של כ-350 מיליון דולר, כדי לתמוך בפעילותו, מקטינה את החשש שגילת תיאלץ לאחד את פעילות סטארבנד לדו"חותיה. זה היה אחד הסיכונים הגדולים ביותר מבחינת גילת, ומשזה פחת עתה, יכולה החברה להתמקד בעסקי הליבה שלה.

החוב של סטארבנד לגילת מסתכם כיום ב-75 מיליון דולר, והוא יוחזר על בסיס רבעוני החל מהרבעון הרביעי של השנה.

העלאת ההמלצה למניה התבססה בעיקר על הקטנת גורם הסיכון לחברה, שהיה טמון בהשקעתה במיזם, ועל יכולתה לחזור עכשיו ולהתמקד בעסקיה המסורתיים. כמו כן, ההון החדש שהוזרם לסטארבנד וההסכם החדש עם טיסקלי האירופית צפויים להגביר את מכירותיה של גילת ואת רכישתם של מנויים חדשים.

בבית ההשקעות מביעים שביעות רצון גם מהעובדה שלמרות המצב הכלכלי הקשה, הצליחה החברה לחתום על מספר עסקות חדשות, בעיקר באסיה. בנוסף, הם צופים כי שולי הרווח הגולמי - אשר עומדים כעת על 5%-10% - ישתפרו.

למרות זאת, לא ניתן להתעלם מרמות המלאי הגבוהות, מההוצאות החד פעמיות הגדולות וייתכנו אף "הפתעות" נוספות, לשון הודעת בית ההשקעות. באוסקר גרוס צופים הכנסות של 550 מיליון דולר בשנת 2001 ונוקבים במחיר יעד של 16 דולר למניה - גבוה במעט ממחיר המניה בשוק - 13.3 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully