וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית קונסטליישן 3D צנחה ב-23.6% בעקבות שינוי תנאי מימוש אופציות

נטע יעקבי

13.7.2001 / 23:13

רק כשליש מסך האופציות שבידי הציבור יוכלו להיכנס למעגל המניות הנסחרות בשוק, בבחינת כל הקודם זוכה; מחיר המימוש קוצץ בחדות מ-10.1 דולר לסנט אחד למניה

צניחה של 23.6% במניית קונסטליישן 3D (סימול CDDD) במחזורי מסחר הגבוהים פי 5 ממחזור המסחר הממוצע במניה עוררה את התחושה שמשהו לא רגיל מתרחש בה. מתברר שהסיבה לירידה היא שינוי תנאי מימוש האופציות על ידי הנהלת החברה שלשום.

מתשקיף שהגישה החברה ב-10 ביולי לרשות ניירות ערך האמריקאית עולה כי היא החליטה בהסכם עם בעלי מניותיה מכור השקעות ומשקיעים נוספים לשנות את תנאי מימוש האופציות הנמצאות בידיהם באופן הבא:

למרות שסך האופציות הנמצאות בידי משקיעים אלה הוא 750,457, רק 228,585 מהן יוכלו להיכנס למעגל המניות הנסחרות בשוק. בנוסף, מחיר המימוש נקבע על סנט אחד למניה, לעומת מחיר המימוש הקודם - 10.1 דולר. כמו כן, בעלי האופציות המממשים על פי התנאים הנוכחיים לא יוכלו ליהנות מזכויות התאמה.

נראה כי בעקבות שינוי התנאים החליטו רבים מבעלי האופציות לנסות ולהיכנס לשוק, שכן התנאים שונו בבחינת כל הקודם זוכה, ורק כשליש מבעלי האופציות יוכלו לממש את האופציות שלהם בהתאם לתנאים החדשים. מנגד, הכנסת סכום גדול של מניות למחזור גורמת לדילול המניות של בעלי המניות הקיימים, ולכן הם מנסים עתה להיפטר מהמניות. יש לציין כי ההסכם עצמו נחתם ב-11 ביוני, ומאז ירד מחיר המניה ב-50%.

טרם הכנסת התנאים החדשים כלל מחזור המניות של החברה 45 מיליון מניות בסה"כ, אשר שיקפו לה שווי שוק של 178 מיליון דולר. בין מחזיקי המניות בחברה נמצאים, מלבד משקיעים פרטיים, כור השקעות, בית ההשקעות מנורה גאון וקרן העובדים של האוניברסיטה העברית. עם בעלי האופציות עימם סוכמו התנאים האחרונים נמנים Epicenter Venture Finance, כור השקעות, Halifax Fund ו-Winburn Advisory.

שמועות ערות התרוצצו היום בין בעלי מניות שונים אשר לא יודעו לגבי התנאים החדשים ולא הבינו על מה המהומה.

סמנכ"ל הכספים של החברה, ריי טליני, מסר כי התנאים החדשים יעניקו יתרון לבעלי המניות בעתיד. "באמצעות צעד זה צימצמנו משמעותית את מספר האופציות ומנענו התאמות נוספות למחיר המניה בעתיד".

חברת קונסטליישן 3D, שהוקמה בשנת 1995 על ידי מדענים מישראל ומרוסיה, מפתחת תקליטורי לייזר וכרטיסים המשמשים לאחסון כמויות גדולות במיוחד של נתונים על בסיס מספר שכבות אופטיות. החברה הודיעה בתחילת השבוע על צירופה למדד המניות ראסל 3000, שפותח על ידי חברת פרנק ראסל ומדרג את 3,000 החברות הגדולות ביותר לפי שווי שוק בארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully