וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משאל TheMarker.com:

ליאור כגן

15.7.2001 / 10:22

רוב הגופים מעריכים כי מדד יוני יהיה 0%

מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שיפורסם היום יהיה ככל הנראה ללא שינוי, או שירשום עלייה קלה ביותר, כך עולה ממשאל TheMarker.com. במידה שמדד חודש יוני יהיה חיובי, הוא יהיה המדד החיובי הרביעי ברציפות השנה, זאת לאחר שבשני החודשים הראשונים ירד המדד, ובשלושת החודשים שלאחר מכן הוא עלה.

הערכות הגופים הכלכליים לגבי המדד נעות בטווח של 0%-0.2%. מדד המחירים לצרכן של חודש יוני היה חיובי בכל 25 השנים האחרונות. לפי הערכות הגופים הכלכליים, המדדים של החודשים הבאים יהיו גם הם נמוכים, ויש הצופים כי מדד חודש יולי יהיה שלילי.

מדד חודש יוני הנמוך, והמדדים של החודשים הבאים שצפויים להיות גם הם נמוכים, יוצרים ציפייה להפחתת ריבית נוספת של כ-0.2% בסוף החודש. יחד עם זאת, אין להתעלם מהמהלך של התחזקות הדולר, שעשוי לגרום לעליות מחירים, ולמתן את מגמת הורדות הריבית.

כלכלני בנק דיסקונט מעריכים, כי בחודש יולי יהיה מדד המחירים שלילי בשיעור של 0.1%, ומדד חודש אוגוסט ירשום עלייה בשיעור זהה. להערכתם, האינפלציה בשלושת החודשים הקרובים תושפע בעיקר מעונתיות בסעיפי ההלבשה וההנעלה והפירות והירקות, מהירידה בת 6 אחוזים במחירי הבנזין בחודש יולי, ומעליות מתוכננות במחירי החשמל והמים הצפויות להיכנס לתוקף בתקופה זו.

להערכת הכלכלנים, שיעור האינפלציה בשנת 2001 יסתכם ב-1.3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully