וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזמנה ראשונה לרשף טכנולוגיות מקבוצת ארית: סולתם תרכוש מרעומים ב-2.5 מיליון שקל

אילן מוסנאים

15.7.2001 / 15:13

סולתם מחזיקה ב-10% ממניות רשף, שאותן קיבלה במארס השנה בתמורה להעברת פעילות המרעומים שלה לרשף; פעילות רשף הוזרמה לשלד של רם צור

ארית מערכות מתחילה במינוף הקשר העסקי שלה עם חברת סולתם: היום הודיעה ארית על קבלת הזמנה ראשונה מסולתם למרעומים מתוצרתה בהיקף של 2.5 מיליון שקל. סולתם תשלב את המרעומים בהזמנות ללקוחותיה בחו"ל.

ההזמנה מיוחסת לפעילות רשף טכנולוגיות, שאותה הזרימה ארית במהלך מאי 2001 לשלד הבורסאי של רם צור, שנרכש על ידה במהלך 2000. הזמנה זו משמעותית ביותר עבור החברה, שהכנסותיה במהלך הרבעון הראשון של 2001 הסתכמו ב-625 אלף שקל - נפילה חדה לעומת הכנסות של 4.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הקשר בין ארית מערכות לסולתם התמסד במארס השנה כאשר החברה האם, ארית תעשיות , הקצתה לסולתם 10% ממניות רשף טכנולוגיות בעבור רכישת פעילות המרעומים האלקטרוניים של סולתם מערכות, לרבות תיקי מוצר, ידע, צבר הזמנות וזכויות מוצר.

סולתם קיבלה בנוסף אופציה להגדיל את אחזקתה ברשף עד 50% ולפי שווי של 5 מיליון דולר. רשף נסחרת היום בבורסה יחד עם הפעילות של אמקורם ו-C.T.S בחטיבה הצבאית של ארית, ארית מערכות. העברת הפעילות בוצעה במהלך יוני 2001. ארית תעשיות מחזיקה היום בכ-89% ממניות ארית מערכות, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 26 מיליון שקל.

ארית עלתה לכותרות בתחילת השנה שעברה בעקבות מכירת החברה המוחזקת (10%) טלגייט לחברת טריון , הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 340 מיליון דולר. החברה קיבלה מניות של טריון, שמימושן (לפני הנפילה שפקדה את המניות מספר חודשים לאחר מכן) הניב לה רווח הון של כ-160 מיליון שקל.

ארית תעשיות, הנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-40 מיליון שקל, הינה חברת אחזקות הפועלת בתחומי עיסוק שונים תחת שלוש חטיבות: חטיבה רפואית הכוללת את סיגמד (21%) ואלסינטק מערכות (50%); חטיבה צבאית; וחטיבה טכנולוגית הכוללת את סנסוטק (53%), אופיסקור קום (45%) סקיי דארט (51%) ויומן קול (64%).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully