וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת ישראל 10 מתנגדת להארכת הזיכיונות בערוץ 2 ולרצועת שידור משותפת

הארץ

16.7.2001 / 10:14

לדברי רוני אלגרנטי, מנכ"ל משותף בקבוצה, "אין שום היגיון או צידוק כלכלי להארכה. לדעתנו, צעד כזה גם לא יעמוד בשום מבחן משפטי"

מאת אריאל ויס

קבוצת ישראל 10, שזכתה במכרז לערוץ המסחרי הנוסף, יוצאת נגד זכייניות ערוץ 2. הקבוצה הודיעה אתמול כי היא מתנגדת ליוזמה להאריך את תקופת הזיכיון של הזכייניות, ובנוסף מסרה כי תתנגד גם לכוונתן של הזכייניות והרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו להפיק ולשדר במשותף רצועות שידור שבועיות.

ברצועת השידור היומית המשותפת, בין 18:00 ל-20:00, מתכוונות הזכייניות ליצור הרגלי צפייה כדי להעלות את שיעור הצפייה בערוץ 2. ברצועה מתוכננות תוכניות קבועות, ביניהן שעשועון טריוויה ותוכנית אקטואליה. בנוסף מבקשות הזכייניות להאריך בחצי שעה את התוכנית של חברת החדשות "5 עם אושרת קוטלר", על חשבון משבצת השידור של הטלוויזיה החינוכית.

המהלכים האלה כרוכים באישור הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו והרשות להגבלים עסקיים. הרשות השנייה תומכת במהלך, ואילו הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, אישר לזכייניות לתכנן את הרצועה אך הוא משהה את האישור להפקה המשותפת. ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו אומרים כי בימים האחרונים הודיעה ישראל 10 לרשות על התנגדותה להפקת הרצועות, וייתכן שהקבוצה גם תפנה לשטרום בעניין זה.

העימות הזה מצטרף להתנגדותה של ישראל 10 להארכת תקופת הזיכיון של זכייניות ערוץ 2. על פי החוק, מסתיים הזיכיון בשנת 2003. המכרז להפעלת הערוץ אמור להתפרסם ב-2002, ולדברי בכירים בערוץ 2, כבר בסוף השנה הנוכחית - אבל הזכייניות מבקשות לדחות אותו ולקבל הארכה זמנית של כשנתיים לתקופת הזיכיון. בתקופה זו הן יבצעו את המיזוג ביניהם (שבו תומך בהתלהבות שר התקשורת ראובן ריבלין).

הארכת הזיכיון תאפשר לזכייניות או לחברה המאוחדת שתקום לזכות ברישיון שידור לאחר שהחוק ישונה בהתאם. בהתייעצות שקיימו נציגי משרד התקשורת והמשפטים נקבע אמנם כי על פי חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו אי אפשר להיענות לבקשת הזכייניות, אבל ישראל 10 מבקשת להבטיח לחלוטין את טירפוד היוזמה.

במכתב ליועץ המשפטי של משרד התקשורת הודיעה החברה כי היא "מתנגדת נחרצות לכל הארכה" של הזיכיונות הנוכחיים "אם נשקלת אפשרות כזאת", וכי "מנוי וגמור עמה לנקוט את כל הצעדים העומדים לרשותה כדי למנוע את ההארכה". לדברי רוני אלגרנטי, מנכ"ל משותף של ישראל 10 עם יוהנה פרנר, הארכת הזיכיונות תפגע קשות בזכויותיה של הקבוצה, והוסיף כי "אין שום היגיון או צידוק כלכלי להארכה. לדעתנו, צעד כזה גם לא יעמוד בשום מבחן משפטי".

מנכ"ל הרשות השנייה, שמואל שם טוב, שאחראית גם לערוץ המסחרי הנוסף, אומר כי הרשות פועלת על פי האינטרס הציבורי שהוא לעודד תחרות בין הערוצים, "ובלי רצועות שידור אי אפשר לקיים את התחרות". בנוגע להארכת תקופת הזיכיון של מפעילי ערוץ 2 אומר שם טוב כי הוא "לא תומך ולא מתנגד", אך אינו רואה מה האינטרס הציבורי "ביציאה עכשיו למכרז וקיבוע דמותו של הערוץ לעוד 8 שנים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully