וואלה!
וואלה!
וואלה!

השקעות הנדל"ן במזרח אירופה נמשכות: שקם נדל"ן רוכשת 3 בניינים בפראג תמורת 33 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

16.7.2001 / 11:27

מנכ"ל שקם נדל"ן: "העסקה תוסיף כמיליון שקל לרווח השנתי של החברה ותמומן על ידי בנק אוסטרי"

שקם נדל"ן חתמה אתמול על מסמך הבנות עם חברה זרה לרכישת 3 בנייני משרדים בפראג תמורת 33 מיליון שקל. הבניינים משתרעים על שטח של 5500 מ"ר ומושכרים במלואם לגופים מסחריים שונים לפרקי זמן ארוכים. ההכנסה השנתית הצפויה מבניינים אלו מסתכמת ב-3.4 מיליון שקל.

גרשון בקר, מנכ"ל שקם נדל"ן, מסר ל-TheMarker.com כי זו העסקה הראשונה של שקם נדל"ן בחו"ל, בהתאם לאסטרטגיה העסקית של החברה, וכי העסקה משקפת לחברה תשואה שנתית בשיעור של 11%.

"העסקה ממומנת על ידי הלוואה שנטלנו מבנק אוסטרי, ומאפשרת לנו ליהנות מתנאי הלוואה נוחים בזכות המוניטין של שקם כלווה אמין". בקר מסר כי לנוכח מצב הנדל"ן בארץ, החליטו חברות רבות להשקיע בעת האחרונה בעיקר במזרח אירופה, שבה מחירי הנדל"ן הן אטרקטיוויים.

רק אתמול דיווחה חברת אדגר השקעות , מקבוצת צור שמיר , על רכישת בניין משרדים במרכז וורשה, בסכום של 70 מיליון דולר. הבניין, שאינו מושכר כולו, יניב לחברה סכום של 3 מיליון דולר בשנה מדמי שכירות.

גם חברת גירון פיתוח הודיעה על רכישת בניין בוורשה לפני כשבוע, בעלות של 10 מיליון דולר. אם נסתכל עוד אחורה, נמצא גם את משפחת דנקנר שמנהלת מגעים לבניית בניין למגורי סטונדטים בהונגריה ובוורשה. מסתמן כי יעדים אלה הופכים פופולריים במיוחד בקרב חברות הנדל"ן הישראליות בבעלות החברה, שהשלימה לפני כחודשיים גיוס של 10.5 מיליון שקל באמצעות הנפקת זכויות. בידיה מצויים 10 נכסים מניבים, הפזורים במקומות שונים בארץ ומושכרים לשוכרים שונים, העיקריים שבהם - רשת גאלרי, שופרסל ושקם . שקם נדל"ן נמצאת בבעלותו של גרשון זלקינד שמחזיק גם בבעלות בשקם, החברה האם.

הכנסותיה של שקם נדל"ן ברבעון הראשון הסתכמו ב-3 מיליון שקל, וההפסד הנקי לתקופה הסתכם ב-369 אלף שקל, כך שהכנסות בסך של 3.6 מיליון שקל בשנה - בהחלט יכולים לשפר את השורה העליונה של החברה. בקר מסר כי החוזה אמור להוסיף לשורה התחתונה רווח של מיליון שקל בשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully