וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנק של יפאן הוריד את ההערכות לכלכלת יפאן בדו"ח של חודש יולי; הין ללא שינוי

דפנה מאור

16.7.2001 / 11:20

סימנים לירידה גם בהשקעות המגזר העסקי, שתמך בכלכלה בחודשים האחרונים

הבנק המרכזי של יפאן הוריד שוב את ההערכות לכלכלת יפאן בחודש יולי, לאחר שהוריד אותן גם ביוני. נפילה ביצוא, לצד ירידה בהשקעות המגזר העסקי, מעצימות את המגמה השלילית בכלכלה, נאמר בדו"ח. לאחר פרסום הדו"ח המשיך הין להיסחר במגמה יציבה בשער של 124.93 ין לדולר, בדומה לשערו קודם לפרסום הדו"ח.

השקעות המגזר העסקי היו אחד הסעיפים הבודדים בתמ"ג היפאני שהפגין צמיחה, בזכות מדיניות מוניטרית מרחיבה של הבנק של יפאן. סעיפי הצריכה הפרטית, היצוא והיבוא הובילו לירידה של 0.2% בתמ"ג של יפאן ברבעון הראשון לעומת הרבעון הרביעי. לפי הערכות, היתה צמיחה שלילית גם ברבעון השני.

הביקוש הצונח למוצרים ולהשקעות ימשיך ללחוץ את המחירים ביפאן כלפי מטה, אמר הבנק, לאחר שבחודש שעבר דיווח על עלייה במחירי היבוא בעקבות חולשת הין ועלייה במחירי הנפט. מדד המחירים לצרכן באזור טוקיו, למעט מזון טרי, רשם ירידות במהלך 21 החודשים האחרונים ברציפות.

בשבוע שעבר הוציאה ממשלת יפאן דו"ח שאמר כי כלכלת יפאן ממשיכה להידרדר בעקבות הירידה בצריכה הפרטית וביצוא. הדו"ח ממשיך להצביע על כיוון שלילי עבור המשק השני בגודלו בעולם, לאחר שממשלת יפאן כבר הורידה את תחזיותיה בחודש יוני.

הכלכלה ממשיכה להיחלש תחת נטל של חובות אבודים הפוגע במערכת הפיננסית, ההאטה הגלובלית הפוגעת ביצוא וברווחי התאגידים, והצרכן היפאני, המבוהל מהאבטלה העומדת בפתח, שמקטין עוד יותר את הצריכה. נקודת האור היחידה בדיווח הממשלתי היא המגזר העסקי, הממשיך להגדיל את השקעות ההון שלו, בעיקר בתחום הלא-יצרני. אולם עתה אמר הבנק המרכזי כי גם מגמה זו השתנתה.

הממשל ביפאן, בראשותו של ג'וניצ'ירו קואיזומי, הבטיח לבצע רפורמות שיוציאו את הכלכלה מהמיתון המתמשך ביותר שרשמה מאז מלחה"ע ה-2. קואיזומי אמר השבוע כי הרפורמות האגרסיוויות המתוכננות ביפאן יהיו כואבות, אך "יפאן תהיה בצרות צרורות אם לא נבצע את הרפורמות המבניות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully