וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מעריך: מדד יולי 0.2% - האינפלציה בשנה כולה 2.5%

שלומי גולובינסקי

16.7.2001 / 12:10

בבנק מעריכים כי המדד יושפע מעלייה בסעיף הדיור, מירידה עונתית בסעיף ההלבשה וההנעלה ומעלייה בסעיף הבריאות

יממה לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן המפתיע של חודש יוני (עלייה של 0.3%), מפרסמת מחלקת המחקר של בנק הפועלים תחזית מדד מעודכנת לחודשים הקרובים.

בבנק מעריכים כי מדד חודש יולי יעמוד על 0.2%, וישקף עלייה בסעיף הדיור, ירידה עונתית בסעיף ההלבשה וההנעלה (בעקבות מכירות סוף העונה) ועלייה בסעיף הבריאות, בעקבות המשך התייקרות התרופות. התרופות היו, אגב, אחד מהסעיפים הבולטים שגרמו לעלייה המפתיעה של המדד בחודש יוני. מחירי התרופות עלו בחודש שעבר בכ-30% בעיקר עקב הסרת הפיקוח על המחירים.

בבנק מעריכים כי מדד אוגוסט צפוי לעלות בשיעור דומה, והוא יושפע מעלייה בסעיף הפירות והירקות ומירידה עונתית במחירי ההלבשה וההנעלה, בעקבות המשך מכירות סוף העונה.

בבנק מעריכים כי האינפלציה בשנת 2001 כולה תסתכם ב-2.5%, וכי האינפלציה ב-12 החודשים הקרובים תסתכם בשיעור דומה. מתחילת השנה עלה מדד המחירים לצרכן בשיעור של 1.1%.

בבנק מציינים כי האינפלציה הבסיסית נותרה ברמה של 0.6%, בדומה לרמתה בתחילת 2001. ראוי לציין שכאשר מסתכלים על נתוני 2001 במונחים שנתיים, הן האינפלציה בפועל (2.2%) והן האינפלציה הבסיסית (2%) נמצאות מעט מתחת לגבול התחתון של יעד האינפלציה לשנה הנוכחית - 2.5%-3.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully