וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל הסנה לשעבר מערער על הרשעתו בעבירות ני"ע

הארץ

15.7.2001 / 17:48

מיכאל מילר הורשע בעבירות תרמית בניירות ערך ונגזרו עליו 30 חודשי מאסר בפועל

המנכ"ל לשעבר של חברת הביטוח הסנה, מיכאל מילר, הגיש היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על הרשעתו בעבירות ניירות ערך (ני"ע) ועל גזר דינו.

שופט בית משפט השלום בתל אביב, עמירם בנימיני, הרשיע את מילר בעבירות של תרמית בניירות ערך וגזר עליו 30 חודשי מאסר בפועל. מילר הורשע על כך שהורה לא לתקן טעות שעשתה חשבת החברה בעת חישוב עתודות ביטוח החיים, בהיקף של כ-64 מיליון שקל, בעקבות טעות בחישוב מדד.

האקטואר הראשי של הסנה, רן שפר, שהפך עד מדינה, העיד כי בפגישה עם מילר, במארס 92', הוא דיווח לו על הטעות בחישוב המדד. על פי עדותו של שפר, בפגישה סוכם שלא לתקן את הטעות מיד, אלא לפרוש את תיקונה על פני שנתיים.

על סמך העדות הרשיע בנימיני את מילר ברישום כוזב במסמכי תאגיד, בתרמית בקשר לניירות ערך, בגרימה ביודעין לכך שבדו"חות שהוגשו היו פרטים מטעים בכוונה להטעות, באי גילוי מידע בידי נושא משרה בכירה ובפרסום מטעה בידי נושא משרה בכיר, במרמה והפרת אמונים בתאגיד.

בערעור שהגיש טוען מילר, כי הכרעת הדין נשענת בעיקר על "שקריו של עד המדינה, שגירסתו נמסרה שנה לאחר שכל חומר החקירה נאסף על ידי המשטרה". עוד הוא טוען, כי גירסת שפר היא "דמיונית ובלתי אפשרית על פניה וכוללת שלל סתירות ואבסורדים שכל ערכאה שיפוטית בת דעת צריכה היתה לדחות אותה על הסף".

מילר אף ציין בעתירה, כי בית משפט השלום התעלם מתרומתו רבת השנים למדינה. הוא הביא כדוגמא את משפטו של יצחק מרדכי, ששופטיו התחשבו בעברו ובתרומתו למדינה בעת מתן גזר הדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully