וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

10 ימים אחרי שפורסמה עומדת עסקת גמול-בארינבוים על סף פיצוץ

אילן מוסנאים

16.7.2001 / 15:17

כך נודע ל-TheMarker.com; כפי שפורסם בתחילת החודש, אמור היה איש העסקים צביקה בארינבוים לרכוש מחברת גמול, שבשליטת משפחת טראמפ, נכסים בשווי 570 מ' ש'

עשרה ימים אחרי שחברת גמול, שבשליטת משפחת טראמפ האמריקאית, מסרה לבורסה כי היא מנהלת מגעים למכירת חלק מהחזקותיה לחברת סילברסוים אחזקות, שבשליטת איש העסקים צביקה בארינבוים, נודע ל-TheMarker.com כי העסקה עלתה על שרטון, וככל הנראה לא תצא אל הפועל.

המספרים שפורסמו בתחילת החודש דיברו על כך שגמול תמכור לבארינבוים נכסים בשווי של 570 מיליון שקל, שמתוכם ישולם סכום של 180 מיליון שקל בהקצאה של 40% ממניותיה של סילברבוים, כלומר גמול היתה אמורה לקבל תמורה נטו של 390 מיליון שקל.

בתמורה לסכום האדיר היה אמור בארינבוים לקבל מגמול את החזקותיה בחברת אמות השקעות (16.3%), העוסקת בייזום, פיתוח השכרה ומכירה של נכסי נדל"ן מניבים, ובנוסף את החזקותיה (15%) בחברת הנדל"ן אופיר אחזקות (שמחזיקה בין היתר ב-12.3% ממניות מבנה תעשיות ), גזית-גלוב (12.5%), עורב טכנולוגיות (20%), הנמצאת בשליטת סילברבוים, וכן את קומות המשרדים המשמשות את גמול במגדל לוינשטיין בת"א. בעלי מניות נוספים בקבוצה הם שרם-פודים-קלנר, משפחת גילינסקי, שמואל מלמן וצבי ברנס.

צביקה בארינבוים הכחיש את "פיצוץ" העסקה. דובר קבוצת גמול מסר בתגובה כי אכן התקבלו מסילברבוים הצעות בעניין מכירת הנכסים, אך החברה טרם קיימה דיונים פנימיים בקשר להצעות האמורות, ותתייחס לנושא לאחר שיידון בהנהלה.

משפחת טראמפ השלימה ביוני 2001 את רכישת השליטה (67%) בחברת גמול תמורת כ-380 מיליון שקל מבעלי המניות הקודמים בגמול, שהם מרבית קרנות הפנסיה וקופות הגמל בישראל.

עם השלמת העסקה החזירה לעצמה משפחת טראמפ חלק ניכר מההשקעה בעת שגייסה בבורסה כ-200 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב ומניות.

החברה מסרה כי פעילותה העתידית תתמקד בעיקר בתחום שוקי ההון והכספים, תוך חיזוק הקשרים והפעילות המשותפת עם קרנות הפנסיה בישראל, ונראה שעל רקע זה באו המגעים למכירת האחזקות הריאליות.

בנוסף, החליטה גמול להקים קרנות השקעה על ידי גיוס כספים מגופים מוסדיים בישראל ובצפון אמריקה. ניהול החברה יועבר לידי קבוצת טראמפ במהלך יוני 2001.

תיק ההשקעות של החברה, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 484 מיליון שקל, כולל בין היתר, אחזקות ברשת שופרסל , אורידיון, גזית גלוב , תיא תקשורת , נצב"א, נס טכנולוגיות, עורב טכנולוגיות וחברת הברוקרים גמול סהר.

חברת טראמפ הוקמה על ידי האחים ג'ולס ואדי טראמפ לפני כ-30 שנה. קבוצת טראמפ פעילה הן בתחום ההון סיכון בשלבים מוקדמים, והן בהשקעות בשלבים המאוחרים בחברות פרטיות וציבורית במגוון רחב של תעשיות.

לאחרונה הופנו השקעות לתחומי השירותים הפיננסיים, הקמעונות, כימיה, רפואה, סיבים אופטיים, אינטרנט, טכנולוגיית מידע, חינוך ושירותי בריאות.

את הרבעון הראשון של השנה סיימה גמול ברווח נקי של 34 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה ממימוש החזקותיה בחברת הטכנולוגיה הרפואית אורידיון, הרשומה למסחר בבורסה של שווייץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully