וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפעלי פלדה מפרסמת את שכר הבכירים בשנת 2000 בעקבות לחץ רשות ניירות ערך

אילן מוסנאים

16.7.2001 / 15:53

שבוע לאחר שנאמן החברה, אילן שביט, החליט להפסיק את הקפאת ההליכים נגד החברה, הוא נאלץ לפרסם כי שכרו השנתי היה 1.2 מ' ש'; שכר המנכ"ל, יוסי אנגליסטר, היה 1.5 מ' ש'

שבוע בדיוק אחרי שהנאמן שמינה ביהמ"ש לתשלובת מפעלי פלדה , עו"ד אילן שביט, מסר כי בכוונתו להפסיק את תקופת הקפאת ההליכים נגד התשלובת, מפרסם היום שביט פירוט תיקונים והבהרות לדו"חות הכספיים לשנת 2000, לדרישת רשות ניירות ערך.

מהם אם כן הפרטים הנעלמים שהתשלובת הסתירה, ושהקפיצו את אנשי רשות ניירות ערך?

מסתבר שבדו"חות לשנת 2000 מסרה התשלובת, כנדרש, את רשימת חמש המשכורות הגבוהות שלה, אולם "שכחה" לציין את שמות ותפקידי בעלי השכר.

אז היום התעלומה נפתרת. התשלובת שדיווחה בעבר כי חמשת בעלי התפקידים הבכירים שלה קיבלו יחד שכר של 5.4 מיליון שקל, מצמידה היום את השמות למספרים.

בראש רשימת מקבלי השכר בתשלובת עומד מנכ"ל החברה, יוסי אנגליסטר, שמצבה הקשה של התשלובת, שסיימה את הרבעון הראשון של 2001 בהפסד של 77 מיליון שקל ושככל הנראה לא תמשיך להתקיים כ"עסק חי", לא מנע ממנו למשוך משכורת חודשית של 124 אלף שקל או כ-1.5 מיליון שקל בשנה.

אחריו ניצב הנאמן, עו"ד שביט, שבתמורה למאמצים שהשקיע בנסיונות להציל את תשלובת מפעלי פלדה (שבסופו של דבר כאמור לא עלו יפה), קיבל ב-2000 סכום של 1.19 מיליון שקל. בסמוך לנאמן ניצב מ"מ מנכ"ל התשלובת, צביקה יעקובוביץ, שזכה למשכורת שמנה של 1.16 מיליון שקל. מאחור משתרכים רו"ח דוד שחם, ששימש כמנהל העסקים הראשי של התשלובת, עם "משכורת רעב" של 840 אלף שקל לשנה, ומנהל אתר קריית גת, טבירו רובין, שזכה ל"שכר מינימום" בגובה של 709 אלף שקל לשנה בלבד.

עו"ד שביט אמר בשבוע שעבר ל-TheMarker.com כי החליט על הפסקת הקפאת ההליכים לאחר שמשרד התמ"ס דחה את בקשתו להטיל היטל בטחה על הפלדה המיובאת מטורקיה וקיבל החלטה לפיה יגבילו ממשלת טורקיה ויצרני פלדה שם את יצוא הפלדה לישראל לכמות של 120 אלף טון לששת החודשים הקרובים.

במסגרת הפסקת הקפאת ההליכים אישר ביהמ"ש הסדר פרישה בעלות של 48 מיליון שקל ל-250 עובדי התשלובת, שיתחילו להישלח לבתיהם במהלך חודש יולי. מעניין לדעת מה הנתח מתוך הסכום הכללי שילך אל העובדים וכמה יזרום אל המנהלים הבכירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully