וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

AOL וסאן מפתחות תוכנת מסרים מיידיים ללקוחות עסקיים

סוכנויות הידיעות

16.7.2001 / 15:53

התוכנה תתחרה בתוכנות של מיקרוסופט ו-IBM, לפי דיווח של Cnet

חברת סאן מיקרוסיסטמס ו-AOL-טיים וורנר משתפות פעולה בפיתוח מערכת הודעות מיידיות ללקוחות תאגידיים, שוק אשר נמצא בשליטת מיקרוסופט ו-IBM (סימול IBM), כך דיווח היום אתר Cnet.

התוכנה, אשר מפותחת תחת שותפות iPlanet בין החברות, נקראת פרויקט RAC או iPlanet Instant Messenger beta 3.0. ג'ון פאנלי, מנהל השיווק של iPlanet, מתעקש וטוען כי הפרויקט הינו למטרות מחקר, אך ישנם סימנים המצביעים על הפיכתה של התוכנה למוצר שיתחרה עם תוכנות ההודעות המיידיות של מיקרוסופט.

המוצר החדש מצטרף לתיק התוכנות של iPlanet ללקוח התאגידי, הכולל תוכנות דואר אלקטרוני, תוכנות ניהול כוח אדם ותוכנה היוצרת פורטלים תאגידיים. לתוכנת לוטוס של IBM ואקסצ'יינג' של מיקרוסופט יכולות דומות אך גם יכולות תמיכה בקבוצות מסרים מיידיים.

אך האופן בו תקשר התוכנה של סאן ו-AOL את המשתמשים בתוכנת AOL אינסטנט מסג'ינג (AIM) תקבע את הצלחת התוכנה על פני יאהו מסנג'ר ומיקרוסופט MSN מסנג'ר, אמר אנליסט גרטנר, ג'ויס גראף. פאנלי אמר שהתוכנה תאפשר התקשרות בין התוכנות השונות, אך מקורות מקורבים טענו ההפך.

תוכנת המסרים המיידיים של לוטוס, סיימטיים, מאפשרת התחברות ל-AIM, אך לא ל-MSN מסנג'ר.

כמו כן, מסרה מיקרוסופט בשבוע שעבר כי מערכת חלונות XP תרחיב את יכולות תוכנת המסרים המיידיים ותאפשר שירותי וידיאו, אודיו וטלפון. התוכנה, אשר נקראת ווינדווס מסנג'ר, מהווה התקפה בוטה וברורה על שליטת AOL בתחום.

תחרות מיידית

בסוף חודש יוני הפסיקו AOL ומיקרוסופט את שיתוף הפעולה, לאחר שלא הגיעו להסכמה בנושאי התוכנה למסרים מיידים והמוסיקה הדיגיטלית, ומאז התגברה היריבות בין שתי הענקיות.

שתי החברות פתחו בפרק חדש במערכת היחסים הסבוכה והמורכבת שהחלה ב-1996 כשמיקרוסופט הוסיפה את AOL למערכת ההפעלה של חלונות, בניסיון לפגוע בתוכנת השיטוט באינטרנט נטסקייפ. מאז, נציגי החברות היו נפגשים פעמיים בשנה ודנים בהמשך עסקיהם המשותפים, אך בפגישה האחרונה הגיעה AOL בתור תאגיד מדיה עצום ומתוך עמדת כוח, לא קיבלה את דרישות מיקרוסופט והקשר בין החברות נותק.

בחודש מאי הודיעה מיקרוסופט כי MSN מסנג'ר משרת 31.9 מיליון משתמשים, השירות מתחרה מול תוכנות המסרים המיידיים של AOL-טיים וורנר, ICQ ו-AIM - שירות ICQ עבר בחודש מאי את רף 100 מיליון המשתמשים, לפי דיווח של AOL. סך הכל גדל מספר המנויים פי 3.5 מאז רכשה AOL את מירביליס, החברה הישראלית שפיתחה את ICQ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully