וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוכנים להתפשר? רק 29% ממחפשי העבודה בהיי-טק עדיין בררניים לגבי מקום עבודתם הבא

TheMarker.com שירות

15.7.2001 / 16:56

ל-25% "כבר לא אכפת כלום", רק להתחיל לעבוד; המרוויחים: מנהלי משאבי האנוש - 7% מעידים כי קלטו בכירים למשרות זוטרות יחסית לנסיונם

ימי בחירת מקום העבודה לפי חבילת ההטבות בחברת ההיי-טק תמו: סקר חדש של ג'וב אינפו, מפעילת אתר לגיוס והשמה מקוונים, מעלה כי רק 29% ממחפשי העבודה בהיי-טק עדיין בררניים לגבי מקום העבודה החדש שהם מחפשים. 71%, לעומת זאת, מוכנים להתפשר - על גובה השכר (33%), על התפקיד (13%), או "על הכל - העיקר להתחיל לעבוד" (25%). בסקר השתתפו למעלה מ-400 גולשים.

מנהלי משאבי האנוש בחברות הם "המרוויחים" העיקריים מן המצוקה הזו. לשאלת הסקר, אשר הועלתה באתר החברות של ג'וב אינפו, ענו 47% ממנהלי משאבי האנוש שלנוכח המצב במשק הם קולטים אנשים באיכות גבוהה ברמות שכר נמוכות יותר. 7% העידו כי הם קולטים בכירים למשרות זוטרות יחסית לנסיונם; רק 13% ממנהלי משאבי האנוש לא הורידו את רמות השכר לעובדים חדשים, וגם אינם קולטים בכירים למשרות זוטרות; 33% ענו כי עדיין חסרים להם אנשים איכותיים.

מנכ"לית ג'וב אינפו, דליה קריאף-גורסמן, טוענת שתוצאות הסקר אכן משקפות את המצב בשוק העבודה. לדבריה, הגיוס של החברות לא נפסק אלא הפך לממוקד ואיכותי יותר. באתר ג'וב אינפו קיים היצע של למעלה מ-2,200 משרות, המעיד לדבריה על המשך פעילות עסקית של החברות ועל המשך תהליכי גיוס כוח האדם.

"אין ספק שהמצב היום אינו נוח למחפשי העבודה, ולכן חלק גדול מהם מוכן להתפשר על רמת השכר ו/או על התפקיד", אומרת קריאף-גורסמן. "יחד עם זאת - נשאר הגרעין המאוד מקצועי והבלתי מתפשר שעימו נמנים מהנדסי החומרה, בעלי הניסיון ועובדים בתפקידי ניהול בכירים, אשר עדיין קיים בהם מחסור ומצבם באופן יחסי לשאר נשאר איתן ויציב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully