וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיקרוסופט פנתה למשרד המשפטים כדי לפתוח מו"מ מחודש ליישוב התביעה בגין הפרת חוקי ההגבלים העסקיים

עפרה שלו

16.7.2001 / 19:31

דובר מיקרוסופט סירב להגיב, אך אמר כי בפני מיקרוסופט והממשלה "עומדת מטרה משותפת, שהיא יישוב הנושאים הנותרים בתביעה במהירות האפשרית"

בשבוע שעבר פנתה מיקרוסופט לבכיר במשרד המשפטים של ארה"ב על מנת לפתוח מו"מ מחודש ליישוב התביעה בגין הפרת חוקי ההגבלים העסקיים, כך מוסר מקור מקורב לחברה. ענקית התוכנה פנתה לצ'ארלס ג'יימס, ראש מחלקת ההגבלים העסקיים, זמן קצר לפני שהכריזה על תוכניות להקלה בהגבלות על הסכמי הרישוי של מערכת ההפעלה "חלונות".

בשבוע שעבר הודיעה מיקרוסופט כי תערוך שינויים בהסכמי הרישוי שלה עם יצרניות מחשבים, שיאפשרו להן להוציא מוצרים של מיקרוסופט ממערכת ההפעלה חלונות. החברה מסרה כי תאפשר ליצרניות מחשבים אישיים להסיר אייקונים מסוימים של מיקרוסופט משולחן העבודה של המחשבים, ולהוסיף מוצרים של חברות אחרות כמו רילנטוורקס (סימול RNWK) ו-AOL-טיים וורנר .

עד כה אסרו הסכמי הרישוי של מיקרוסופט על יצרנים לערוך שינויים כלשהם בשולחן העבודה. משמעות הדבר היא כי יצרניות המחשבים יוכלו ליישם את השינויים כבר בתוכנת חלונות XP שהשקתה צפויה באוקטובר.

השינויים בהסכמי הרישוי עליהם החליטה מיקרוסופט לא יספקו כפי הנראה את ארה"ב ו-18 המדינות שהגישו נגדה תביעה. ביום שישי ביקשו הממשלה והמדינות מבית המשפט לערעורים להעביר במהירות את התיק לערכאה נמוכה יותר לדיון נוסף, "לאור החשיבות המיוחדת של התיק והעניין הציבורי בפיתרון זריז, שיסיים את התנהלותה הלא חוקית של מיקרוסופט".

דובר מיקרוסופט סירב לאשר או להכחיש את פנייתה של מיקרוסופט למשרד המשפטים בעקבות הבקשה הנפרדת מיום שישי, אך אמר כי בפני מיקרוסופט והממשלה "עומדת מטרה משותפת, שהיא יישוב הנושאים הנותרים בתביעה במהירות האפשרית".

שילוב תוכנות התומכות ב-MP3 בחלונות

בשבוע שעבר יישבה מיקרוסופט תביעה בגין הפרת חוקי ההגבלים העסקיים נגדה בניו מקסיקו. החברה הסכימה לשלם הוצאות משפטיות של התובעים ובתמורה תמשוך מדינת ניו מקסיקו את התביעה נגדה.

ניו מקסיקו היא אחת מ-19 מדינות התובעות את מיקרוסופט בגין הפרת ההגבלים העסקיים. זאת בנפרד מהמשפט הפדרלי המתנהל נגד החברה, בו זכתה מיקרוסופט בערעור לפני שבועיים. התובעת במשפט בניו מקסיקו אמרה "אינני משוכנעת כי פירוק החברה הוא הפיתרון הנאות, או זה שעליו יורה ביהמ"ש בסופו של דבר".

אתמול הודיעה מיקרוסופט על שילוב שתי תוכנות אשר תומכות בפורמט MP3 במערכת ההפעלה "חלונות XP?. כאשר חשפה מיקרוסופט את המערכת לראשונה היא הודיעה כי אינה משלבת תוכנות להשמעת קבצי MP3 במערכת ההפעלה ואינה תומכת בפורמט. החברה קיבלה ביקורת חריפה מאוד שמחתה על ההתנהגות המונופולית וביקרה את איכות הצליל הגרועה של תוכנת המוסיקה של מיקרוסופט - Windows Media Player.

מערכות חלונות XP, שישווקו באוקטובר ויכילו את התוכנה הנ"ל, יהיו יקרות יותר, וכך למעשה תישמר העדיפות של תוכנת המוסיקה של מיקרוסופט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully