וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות אופטיקה העוסקות באופטימיזציה של רוחב פס ברשתות קיימות גורפות מירב השקעות ההון סיכון

LightReading

17.7.2001 / 13:26

תחומי המיתוג האופטי הטהור והרשתות לטווח ארוך נמצאים בהקפאה עמוקה, לפי דו"ח של "אופטיקל אורקל"

מאת מרי ג'אנדר

חברות סטארט אפ המפתחות דרכים לאופטימיזציה של רוחב פס של רשתות קיימות צפויות לגרוף את ההשקעות הגדולות ביותר מקרנות הון סיכון. כך עולה מדו"ח חדש של "אופטיקל אורקל", שירות מנויים של "לייט רידינג".

הדו"ח מכמת את נפילת שווי ערכן של חברות פרטיות בתחום התקשורת בחודשים האחרונים, לאחר שהשוק הגיב לבועת השקעות היתר והציפיות המנופחות. דו"ח זה מראה כי למרות הירידה החדה בהשקעות, הפעילות עדיין נמשכת. חברות שזוכות להשקעות עתה הן אלה המבטיחות למנף רשתות קיימות, כך שספקי השירותים יוכלו להרחיב רשתותיהם בסימן הראשון של צמיחה בתקשורת האופטית.

התחומים הלוהטים ביותר היום: ניתוב קצה IP ו-MPLS, המאפשרים להגדיל את הכמות והאיכות של שירותים ברשתות IP קיימות.

תחומים בולטים נוספים הם פלפורמות גישה, במיוחד כאלה המיועדות לקישוריות אתרנט אופטי. מתגי תוכן, מערכות DWDM ומתגי נתונים של הדור הבא מציעים אף הם דרכים להוציא את המיטב ממערכות סיבים קיימות.

טכנולוגיות נוספות מתחממות לאיטן, לפי הדו"ח, בהתאם לעלייה בהכנסות ובביקוש - מגמה שהמומחים צופים לה התפתחות במהלך השנתיים הקרובות. בקטגוריה זו נכללים מוצרים לאגרגציה של שירותי IP, ולגישה לסיבים ולרשתות כלאיים של סיבים וכבלי coax.

שתי טכנולוגיות מבטיחות לשעבר הוכנסו להקפאה עמוקה עד שספקי השירות יתחילו לראות צורך בהרחבת הקיבולת ויתחילו להרחיב רשתות שוב. כך מצבו של ציוד הרשתות לטווח ארוך, תחום שבו קיצצו ספקי השירות בשיעור חד בתגובה למחסור בביקוש. בהקפאה נמצא גם ציוד המיתוג האופטי, שעדיין לא מעניק יתרון בהכנסות לספקי השירות על פני התקנים קיימים.

לפי הדו"ח, מגזר הרכיבים האופטיים אינו מקום טוב להשקעות הון סיכון עתה. "הרכיבים הפכו לסחורה (קומודיטי)", אמר האנליסט הפיננסי כריסטופר בלקי. "ישנם שחקנים רבים מדי בתחום הזה". כתוצאה מכך, סיכויים למימון חברות אלו בטווח הקרוב הם קטנים מאוד.

הדו"ח המלא מוגש כחלק משירות למנוים של "לייט רידינג", והוא כולל השוואה של הערכות שווי של 57 חברות פרטיות, לעומת המימון שקיבלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully