וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אינטל הובילה לעליות שערים במניות השבבים - מדד המוליכים למחצה עלה ב-4.3%

יהודה שויצר

18.7.2001 / 0:38

עליות חדות במניות הברוקרים המקוונים לאור הדו"ח של שוואב; אינטל עלתה ב-2.6%

לאחר רגיעה קצרה, עונת הדו"חות החלה ועימה הגיעו האכזבות אליהן הורגלנו כבר תקופה ארוכה. אולם סנטימנט חיובי שנבע מציפייה לדו"ח חיובי של אינטל גבר על החדשות הרעות והשוק שינה כיוון ונסגר בעלייה. בתום יום המסחר עלה הנאסד"ק ב-1.88% והדאו ג'ונס התחזק ב-1.28%. האופטימיות בנוגע לתוצאותיה של אינטל הובילה את מדד המוליכים למחצה לעלייה של 4.3% בסיום המסחר.

יום המסחר נפתח עם נתונים חדשים שאותתו כי ההאטה ממשיכה להכות קשות בתעשייה האמריקאית. מהנתונים עולה כי התפוקה התעשייתית בארה"ב נפלה בחודש יוני בשיעור חד מהצפוי של 0.7%, לאחר שירדה ב-0.5% בחודש מאי. התעשייה האמריקאית היא הנפגעת העיקרית מההאטה הפושטת בעולם, והתפוקה בה יורדת בהתאם כבר תשעה חודשים ברציפות.

ענקית השבבים אינטל עמדה היום במוקד יום המסחר, עת המסחר בשוק התנהל תוך ציפייה מתוחה לתוצאותיה הרבעוניות. המניה שפתחה את המסחר בירידה של יותר מ-2%, סיימה את המסחר בעלייה של 2.6% לאור הערכה כי יצרנית השבבים הוותיקה תעמוד בתחזיות. AMD (סימול AMD) שנפלה בפתיחה עלתה בשיעור דומה ורמבוס (סימול RMBS ) מנגד רשמה ירידה של 2.5%.

ג'נרל מוטורס (סימול GM), יצרנית הרכב הגדולה בעולם, ירדה ב-1.6% לאחר שדיווחה היום על נפילה של 74% ברווח ברבעון השני בגלל הפסדים בחטיבות מחוץ לארה"ב. הרווח הנקי של החברה היה 477 מיליון דולר, או 1.03 דולרים למניה, לעומת 1.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל. המתחרה פורד (סימול F) עלתה מנגד ב-2.9%.

עליות במניות הברוקרים המקוונים

צ'רלס שוואב (סימול SCH), ברוקר הדיסקאונט והברוקר המקוון הגדול בארה"ב, הודיע על נפילה של 51% ברווח התפעולי ברבעון השני, בעקבות ירידה בפעילות המשקיעים לנוכח הנפילות בשוק.

שוואב, שהזהיר בחודש שעבר כי הרווחים יפלו מתחזיות האנליסטים, דיווח על רווח תפעולי של 97 מיליון דולר, או 7 סנטים למניה, ברבעון השני. זאת בהשוואה לרווח של 199 מיליון דולר, או 14 סנט למניה, ברבעון המקביל. מניית החברה עלתה ב-7.2% על רקע העמידה בתחזיות המונמכות. מניית הברוקר המקוון אמריטרייד (סימול AMTD) עלתה ב-7.5%.

מניות הפיננסים שפתחו את המסחר בירידה על רקע דו"חות מאכזבים והורדת דירוג אשראי לשלוש מהשחקניות המובילות בתחום, לגולדמן סאקס (סימול GS), מריל לינץ' (סימול MER) ומורגן סטנלי (סימול MWD), מ"יציב" ל"שלילי", שבו לעליות שערים בתום יום המסחר.

גולדמן סאקס סיים את המסחר בעלייה של 2.9%, מורגן סטנלי רשם עלייה של 2.3% וג'י פי מורגן צ'ייס עלה ב-2.3%.

מניית מריל לינץ' (סימול MER), הברוקר הגדול בארה"ב, ירדה ב-0.85% לאחר שדיווח על נפילה של 41% ברווחים ברבעון השני של 2001 לעומת הרבעון המקביל. הירידה נגרמה עקב הנסיגה בפעילות המסחר בשוק ובפעילות המיזוגים, הרכישות וההנפקות, עליהן נסמך הבנק. בשורת הרווח דיווח מריל על 541 מיליון דולר או 56 סנט למניה ועמד בתחזיות השוק, שהונמכו בעקבות אזהרת רווח שפירסם בסוף יוני.

מניית חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול JNJ) עלתה ב-2.2% לאחר שדיווחה היום על עלייה ברווחי הרבעון השני לאור עלייה במכירות התכשירים הרפואיים. החברה דיווחה על רווח של 1.48 מיליארד דולר, עלייה של 8% מרווחי הרבעון המקביל.

רווחי מו"לי העיתונות הגדולים בארה"ב נפלו ברבעון השני על רקע המשך החולשה בענף הפרסום. היום דיווחו המו"ל הגדול בארה"ב, גאנט (סימול GCI), המו"ל השני בגודלו, Knight Ridder, (סימול KRI ) ומדיה ג'נרל (סימול MEGA) על ירידה חדה ברווחיהם לרבעון השני. מניית גאנט ירדה ב-1.1%, Knight Ridder סיימה בעלייה של 0.1% ומדיה ג'נרל רשמה עלייה של 1.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully