וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי גרעין השליטה המתוכנן באי.די.בי דחו פניות משקיעים להצטרף אליהם

הארץ

18.7.2001 / 7:15

קבוצת קרדן תצטרף לאי.די.בי ותרכיב את גרעין השליטה החדש של הקבוצה, יחד עם בעלי השליטה הנוכחיים, יו"ר אי.די.בי, ליאון רקנאטי ומשפחות קרסו

מאת אורה קורן

בימים האחרונים נדחו פניות של 4-5 משקיעים, רובם ישראלים, שביקשו להצטרף לגרעין השליטה המתוכנן בקבוצת אי.די.בי (51%-52%) - כך מסרו מקורבים למגעים. כמו כן נדחו הצעות של משקיעים להרחיב את גרעין השליטה כדי לאפשר את הצטרפותם. בהסכם העקרונות שנחתם באחרונה הוסכם כי קבוצת קרדן תצטרף לאי.די.בי ותרכיב את גרעין השליטה החדש של הקבוצה, יחד עם בעלי השליטה הנוכחיים, יו"ר אי.די.בי, ליאון רקנאטי (המחזיק יחד עם אחותו ב-8%) ומשפחות קרסו (20%).

לשם כך ירכשו בעלי גרעין השליטה המתוכנן מניות באי.די.בי עד לשיעור אחזקה של 51%-52%, ולאחר מכן יחלקו את השליטה ביניהם בחלקים שווים. רוב הרכישות יתבצעו מבני משפחות רקנאטי. שווי החברה לצורך העסקה נאמד ב-1.3 מיליארד דולר, ושווי גרעין השליטה נאמד בכ-665 מיליון דולר.

בנק הפועלים , שיממן חלק מהרכישות, מעוניין באופציה להצטרף לקבוצה ב-5%-15%. בנוסף הגישו 3-4 קבוצות בקשה להצטרף לגרעין השליטה. החלופות שהוצעו: הצטרפות לגרעין השליטה של 51% תוך דילול אחזקות בעלי המניות, או הגדלת גרעין השליטה לכ-60% והצטרפות אליו. שתי החלופות נדחו.

מקורבים לעסקה אמרו כי משפחות רקנאטי וקרסו אינן מוכנות לצמצם את חלקן בגרעין השליטה כדי לנטרל נסיונות להשתלטות עויינת. כמו כן אינן מעוניינות בהגדלת גרעין השליטה ובהוספת משקיעים למעורבות בניהול הקבוצה. לפי התכנון, דירקטוריון הקבוצה היה אמור לדון בהמלצות הוועדה לאירגון מחדש של הקבוצה ולקבל החלטות ביצוע. ואולם בשל שילובה של קרדן בקבוצה, צפויים הדיונים להידחות עד להשלמת העסקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully